Midge Ure na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Midge Ure na dwóch koncertach w Polsce

30 maja w warszawskiej Progresji i dzień później w krakowskiej Fabryce wystąpi Midge Ure.

Kapitalnie śpiewa, gra na gitarze, komponuje, produkuje. Prywatnie doskonale gotuje. Jego głos słychać w wielkich przebojach grupy Ultravox, jak "Vienna", "Hymn", "Dancing With Tears In My Eyes", "Love's Great Adventure", której wokalistą jest do dziś (powrócił w 2008 roku do reaktywowanej formacji po ponad 20 latach). Ale Midge Ure to także udana kariera solowa oraz gra w zespołach rockowych, nawet hardrockowych, jak Thin Lizzy. To również współorganizowanie niezapomnianych przedsięwzięć charytatywnych, Band Aid, Live Aid i Live 8.

Jest Szkotem. Uważa się go za współtwórcę new romantic. Naprawdę ma na imię James, ale z uwagi na nikczemny wzrost, dawno temu zyskał ksywkę Midge (od midget, czyli karzeł) i nią posługuje się do dziś. Za swoje dokonania na polu muzyki i działalności charytatywnej otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. W kolekcji ma też pięć honorowych doktoratów od uniwersytetów brytyjskich. Karierę solową Midge Ure zaczął w okresie, w którym grupa Ultravox święciła wielkie triumfy, czyli w połowie lat '80. Jego debiutancka płyta "The Gift" znalazła się na drugim miejscu brytyjskiej listy, a sporym przebojem została pochodząca z niej piosenka "If I Was" (numer jeden w Wielkiej Brytanii).

Dziś, w wieku 61 lat, Ure jest w fantastycznej formie wokalnej i fizycznej. Polscy fani mogli przekonać się o tym w 2014 roku. Wiosną 2015 nadarzy się ponowna okazja do usłyszenia najważniejszych utworów z repertuaru Ultravox i solowej kariery muzyka w tym kompozycji z najnowszej (wydanej po 13 latach przerwy) płyty “Fragile", która zebrała świetne recenzje na całym świecie.

30 maja 2015
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
119 zł przedsprzedaż,
135 zł w dniu koncertu

31 maja 2015
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23


Bilety:
119 zł przedsprzedaż,
135 zł w dniu koncertu