Iron Maiden "Flight 666" - 45 dni w drodze

Newsy
Iron Maiden "Flight 666" - 45 dni w drodze

Czy wytrzymasz 45 dni w drodze podczas najbardziej brawurowej trasy koncertowej świata?

 

Wczesne recenzje pokazów specjalnych filmu "Flight 666" przyniosły fenomenalną reakcję mediów i fanów. Nagrany w technologii HD dokument "Flight 666" został wyreżyserowany przez Sama Dunna i Scota McFadyena we współpracy z wielokrotnie nagradzaną ekipą filmową z Banger Productions. 
"Flight 666" to wejście za kulisy ogromnego przedsięwzięcia jakim była ostatnia trasa koncertowa Iron Maiden. Wydawnictwo "Flight 666" ukaże się w formatach 2 DVD, 2 CD, 2 VL oraz w formacie Blu-Ray. Zachwycająca ścieżka dźwiękowa w formacie 5.1 została specjalnie stworzona przez producenta Maidenów, Kevina Shirleya.
 
Wydawnictwo "Flight 666" dokumentuje w fascynujący sposób legendarną trasę koncertową "Somewhere Back In Time World Tour", podczas której zespół przemierzył 50 000 mil, grając 23 koncerty na pięciu kontynentach w ciągu 45 dni.
 
Jedną z "gwiazd" filmu jest dostosowany specjalnie do upodobań i potrzeb muzyków Boeing 757 nazywany Ed Force One. Samolot na swoim pokładzie mieści zarówno zespół jak i całą jego obsługę oraz 12 ton sprzętu scenicznego. Za sterami Ed Force One zasiadł sam Bruce Dickinson, posiadający wszelkie uprawnienia pilota pozostającego Kapitanem w czynnej służbie Linii Lotniczych Astraeus.

Udając się lotem 666 w niezwykłą podróż po świecie z Bombaju do Sydney, z Tokio do Los Angeles, z Miasta Meksyk na Kostarykę, z Bogoty do Sao Paulo, z Buenos Aires i Santiago do Nowego Jorku i Toronto oraz miejsc pomiędzy nimi, towarzyszymy zespołowi na pokładzie samolotu, w drodze pomiędzy koncertami, za kulisami, w barze i podczas krótkich chwil odpoczynku.

"Flight 666" (nazwany tak od oficjalnego numeru lotu w liniach lotniczych) ukazuje sposób, w jaki tak naprawdę narodził się ten wyjątkowy pomysł na trasę koncertową. Dokument zawiera także niektóre z najbardziej spektakularnych materiałów filmowych dotyczących zespołu, nakręconych w miejscach koncertów oraz poza nimi. 
 
Specjalny dodatek dla fanów stanowi dołączona do DVD druga płyta, zawierająca pełny zapis z planu zdjęciowego z pierwszej części trasy z 2008 roku. Szesnaście utworów z szesnastu różnych miast w jedenastu krajach całego świata we wspaniały sposób ukazuje niesłychanie zróżnicowane miejsca i kultury.

Manager zespołu Rod Smallwood komentuje:
"To było gigantyczne przedsięwzięcie. Aż trzy lata zajęło zebranie zespołu, obsługi i sprzętu w olbrzymim latającym "autobusie dostawczym", przejście przez te wszystkie długie i męczące przygotowania, przepisy bezpieczeństwa i planowanie, faktyczne nagrywanie i filmowanie samej trasy, okres poprodukcyjny i montaż wszystkich tych kawałków w najlepszej możliwej jakości dla naszych fanów."
 
"To wspaniałe, że możemy zapewnić naszym fanom możliwość zobaczenia tego wszystkiego w wersji cyfrowej. Bardzo satysfakcjonujące było także to, że film "Flight 666" wygrał prestiżową nagrodę festiwalu filmowego SXSW jako najlepszy dokumentalny film muzyczny".
 
Trasa Iron Maiden "Somewhere Back in Time Tour" zgromadziła na koncertach niemal 2 miliony fanów w 39 krajach, a z tego co wiem z bycia managerem Maidenów przez wszystkie te lata, nasi fani nie lubią czekać zbyt długo, zatem jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że film tak szybko po swojej premierze kinowej ukaże się na DVD.

"To wydawnictwo zamyka rozdział absolutnie wspaniałego doświadczenia zagłębienia się w przeszłość przez grupę, przeze mnie, całą obsługę i, miejmy nadzieję, wszystkich naszych fanów. Po lecie i odrobinie zasłużonego czasu wolnego, skoncentrujemy się z zespołem na tym, co "nowe", zaczynając od zebrania materiału na całkiem nowy album studyjny, który chcemy ukończyć koło 2010 roku. A potem, oczywiście, będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie ze wszystkimi naszymi fanami!!"
 
Film "Flight 666" zostanie wydany w następujących formatach:
 
- płyta długogrająca w formacie Blu-ray z materiałem filmowym "Flight 666: The Film" i materiałem z koncertu "Flight 666: The Concert" (215 minut)
- podwójny album DVD: pierwsza płyta: film "Flight 666: The Film" (112 minuty), druga płyta: koncert "Flight 666: The Concert" (104 minuty).
- limitowane wydanie podwójnego albumu DVD (Limited Edition Deluxe Double DVD) z trzydziestostronicową książeczką
- oryginalna ścieżka dźwiękowa "Flight 666: The Original Soundtrack Album" - podwójne CD 
- oryginalna ścieżka dźwiękowa w limitowanym wydaniu na podwójnej płycie winylowej "Flight 666: The Original Soundtrack Album". 

45 dni w drodze podczas najbardziej brawurowej trasy koncertowej świata - Iron Maiden "Flight 666" - premiera 25 maja 2009!

 

Magazyn GITARZYSTA objął patronat nad wydawnictwem.