Uli Jon Roth zapowiada album Scorpions Revisited

Newsy
Uli Jon Roth zapowiada album Scorpions Revisited

Na 10 marca zaplanowano premierę albumu Uli Jona Rotha zatytułowanego "Scorpions Revisited", na którym znalazły się nowe wersje klasycznych utworów Scorpions.

Podwójny album "Scorpions Revisited" został zarejestrowany w Hanowerze w składzie: Uli Jon Roth (gitara), Nathan James (wokal), Jamie Little (perkusja), Ule W. Ritgen (bas), Niklas Turmann (gitara, wokal), Corvin Bahn (klawisze, wokal) i David Klosinski (gitara). Wydawnictwo będzie zawierać 19 nagranych na nowo klasyczne kompozycje Scorpions, zespołu, w którym Roth grał w latach 1973-1978.

"Materiał z podwójnego CD został nagrany w zeszłym roku w tej samej hali w Hanowerze, w której Scorpions odbywali próby w latach 1973-1978. Razem z niezwykle utalentowanymi młodymi muzykami wróciłem do moich ulubionych kompozycji z wczesnego okresu Scorpions. Część z nich powstała właśnie w tej samym pomieszczeniu. To było kilka bardzo emocjonujących dni i jestem bardzo zadowolony z rezultatu. Ideą tego projektu było, aby zachować oryginalnego ducha utworów, ale jednocześnie spojrzeć na nie w nowy sposób. Myślę, że udało nam się to osiągnąć. To była bardzo intensywna podróż w przeszłość i jestem przekonany, że z całą mocą udało nam się przywrócić te kompozycje do życia." - mówi gitarzysta.

Lista utworów:

CD1:

01. The Sails Of Charon
02. Longing For Fire
03. Crying Days
04. Virgin Killer
05. In Trance
06. Sun In My Hand
07. Yellow Raven
08. Polar Nights
09. Dark Lady

CD2:

01. Catch Your Train
02. Evening Wind
03. All Night Long
04. We'll Burn In The Sky
05. Pictured Life
06. Hell Cat
07. Life's Like A River
08. Drifting Sun
09. Rainbow Dream Prelude
10. Fly To The Rainbow