Randy Rhoads Remembered Vol. I w styczniu

Newsy
Randy Rhoads Remembered Vol. I w styczniu

W styczniu nakładem Tish Tone Records ukaże się "Randy Rhoads Remembered Vol. I" - tribute album poświęcony tragicznie zmarłemu gitarzyście zespołu Ozzy Osbourne'a.

Pomysłodawcą albumu jest Brian Tichy - gitarzysta oraz perkusista znany m.in. z Whitesnake. 25 stycznia 2014 r w Santa Ana w Kalifornii odbył się zorganizowany przez Tichy'ego i Joe Suttona koncert Randy Rhoads Remembered, w ramach którego wielu muzyków z różnych zespołów zebrało się razem, aby uczcić pamięć legendarnego gitarzysty, który 19 marca 1982 roku zginął w tragicznym wypadku w wieku zaledwie 25 lat. Podczas prób do koncertu wszystkim pracowało się razem tak dobrze, że Tichy postanowił rozszerzyć swój pomysł, zebrać tak wielu muzyków jak to tylko możliwe, zarejestrować utwory Rhoadsa i wydać je na płycie CD.

Tym sposobem na 23 stycznia zaplanowano premierę albumu "Randy Rhoads Remembered Vol. I". Wydawnictwo uzyskało aprobatę rodziny Rhoadsa, a jako bonus track znalazł się na nim również utwór brata gitarzysty Kelle Rhoadsa. Na albumie będzie można także usłyszeć oryginalną kompozycję "Winding Rhoads" napisaną przez Briana Tichy

"Randy Rhoads Remembered Vol. I doskonale oddaje ducha koncertów pod tym szyldem. Pierwszy koncert był tak dużym sukcesem, że w czerwcu 2014 zorganizowaliśmy na Wschodnim Wybrzeżu kolejne pięć występów z innymi wspaniałymi muzykami. Randy Rhoads Remembered Vol. I to także odzwierciedlenie osobowości muzyków, którzy poświęcili czas na udział w tym projekcie. Utwory były rejestrowane w tak organiczny sposób, jak to tylko możliwe. Brzmienie bębnów jest prawdziwe, nie ma tu wycinania i wklejania fragmentów ścieżek. To prawdziwi muzycy grający na prawdziwych instrumentach. Gitary zostały po prostu wpięte do wzmacniaczy i nagłośnione mikrofonami. Wokaliści nie używają auto-tune. Nagrywaliśmy podobnie, jak powstały albumy "Blizzard of Ozz" i "Diary of a Madman" - mówi Brian Tichy.

W projekcie, oprócz Tichy'ego wzięli udział również m.in. Sebastian Bach, James LoMenzo (ex-Megadeth), Kiko Loureiro (Angra), Ron ‘Bumblefoot’ Thal (Guns N’ Roses), Michael Devin (Whitesnake), Ray Luzier (Korn), Alex Skolnick (Alex Skolnick Trio/ Testament), Phil X, Dave Ellefson (Megadeth), Whit Crane (Ugly Kid Joe), Tracii Guns i Phil Demmel (Machine Head).

Lista utworów:

SATO
Flying High Again
Mr. Crowley
No Bone Movies
Suicide Solution (Live ’82 version w/ ‘Ode To Tommy" drum solo)
Goodbye to Romance
Steal Away the Night
Iron Children
I Don’t Know
Diary of a Madman
Dee
Winding Rhoads
Kelle Rhoads Piano Bonus Track

Więcej informacji na stronie http://www.californiamusicfest.com