Pierwszy etap eliminacji do Przystanku Woodstock 2009 zakończony

Newsy
Pierwszy etap eliminacji do Przystanku Woodstock 2009 zakończony

Z uwagi na szczególny wzrost zainteresowania, Fabryka Zespołów przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń do 17 kwietnia. W sumie - chętnych do zagrania w tym roku w Kostrzynie było ponad 600.

W tym roku, przyszło ponad 500 płyt w ramach eliminacji na Dużą Scenę i około 100 klipów, biorących udział w konkursie na Małą, czyli Folkową Scenę. Przypominamy, że po raz pierwszy w piętnastoletniej historii Przystanku Woodstock inicjatywa zewnętrzna - portal muzyczny Fabryka Zespołów - ma wpływ na to, jakie zespoły zagrają na Festiwalu. Wszystko oczywiście w pełnej współpracy z Jurkiem Owsiakiem i jego ekipą. Fabryka Zespołów dokonuje pierwszej selekcji, wybierając 50 spośród wszystkich nadesłanych płyt.

Ekipa Fabryki Zespołów starała się bywać na koncertach, śledzić poczynania na oficjalnych stronach, forach, badać opinię wśród dziennikarzy i potencjalnych słuchaczy, w każdy możliwy sposób weryfikować zgłoszenia. Wybór nie opierał się jedynie na odsłuchaniu nadesłanej płyty.

Spośród 50 wybranych zgłoszeń, Fabryka Zespołów, już wspólnie z Jurkiem Owsiakiem, wybierze 20 półfinalistów, którzy wezmą udział w specjalnym koncercie eliminacyjnym (22, 23 maja). Z tej dwudziestki wybrana zostanie piątka, która zagra koncert finałowy 27 czerwca - tam wybrany zostanie główny zwycięzca, który otworzy drugi dzień Przystanku Woodstock 2009. To nie oznacza, że ze wszystkich zgłoszeń na Woodstock wybrany zostanie tylko jeden zespół - szansę ma każdy, który w trakcie eliminacji zainteresuje Jurka Owsiaka.

Żaden z zespołów, które wezmą udział w półfinałowym oraz finałowym koncercie nie odjedzie z pustymi rękami. Już wkrótce ogłosimy listę wybranych zespołów.