Zu w piątek w Firleju

Newsy
Zu w piątek w Firleju

Już w najbliższy piątek we wrocławskim Firleju, w ramach Before Asymmetry Festival wystąpi włoska formacja Zu.

Zu zostało powołane do życia w 1999 w Ostii nieopodal Rzymu. Instrumentalny kolektyw porusza się od tego czasu w ramach szeroko pojętej muzyki awangardowej. Artyści zgrabnie mieszają elementy jazzu, noise, awangardy czy metalu i punka. W przeszłości współpracowali z różnej maści muzykami, od Mike’a Pattona poprzez Matsa Gustafssona czy hiphopowy skład Dälek. W 2012, po 12 latach nieustannej działalności, 14 albumach i ponad 2000 koncertach na każdym krańcu świata (m.in. wspólne trasy koncertowe z Sonic Youth, Faith No More czy Fantomasem), trio znalazło się na skraju artystycznego wypalenia i ogłosiło przerwę. Jednak Zu to gorący wulkan energii, który nie da się łatwo ujarzmić. Włosi wznowili działalność, wydali Epkę "Goodnight, Civilization" oraz wrócili do życia koncertowego.

Supportem będzie wrocławskie Kurws. Całość wpływów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz działalności merytorycznej "Centrum Reanimacji Kultury", w związku z problemami finansowym, z jakimi boryka się ta ważna dla Wrocławia instytucja.

Występ Zu odbędzie się w ramach serii koncertów Before Asymmetry, zapowiadających przyszłoroczną edycję Asymmetry Festival, która planowana jest w terminie 1 - 3 maja 2015 r.

28.11.2014
Klub Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56


godz. 20:00

Bilety:
29 zł (przedsprzedaż)
37 zł (w dniu koncertu)

dostępne w serwisach TicketPro, Ekobilet oraz w Empiku i klubie Firlej.