X edycja Klasz Ov The Sejtans w Progresji

Newsy
X edycja Klasz Ov The Sejtans w Progresji

12 grudnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Klasz Ov The Sejtans organizowanego przez zespół Leash Eye.

Warszawski Leash Eye, po wydaniu dobrze przyjętej trzeciej płyty “Hard Truckin’ Rock" postanowili pójść za ciosem, jednak tym razem prezentując fanom coś innego. Zespół zmierzył się z rodzimym językiem. Muzycy do współpracy zaprosili Wojtka Cugowskiego który zaśpiewał w utworze "Czas do Zmierzchu". Drugim kawałkiem na singlu jest "Jedna Czwarta". Obydwie kompozycje w wersjach anglojęzycznych pojawiły się już na “Hard Truckin' Rock".

Opath, gitarzysta Leah Eye zdradza kulisy tego pomysłu: "Po wydaniu każdej płyty zabiegaliśmy, by nasze nagrania trafiły do możliwie największej liczby rozgłośni radiowych. Niestety często okazywało się, że nie będą nas grać, ponieważ nie śpiewamy po polsku, postawiliśmy więc na eksperyment - nagrać dwa numery z Hard Truckin' Rock po polsku. Nie przyszło nam to trudno, bo przecież pierwsza nasza płyta jest prawie w całości zaśpiewana w naszym rodzimym języku. Później pojawiła się koncepcja obecności na tym nagraniu kogoś znanego, a że jeden z braci już był to czemu nie zaprosić drugiego - w ten sposób Wojtek Cugowski zaśpiewał jeden z dwóch numerów, które wchodzą w skład polskojęzycznego singla".

Zgodnie z tradycją, Leash Eye wystąpi 12 grudnia na jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu Klasz Ov The Sejtans - w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Wystąpią również: Wild Pig, Setheist i Metaliator.

Ten koncert będzie jednak inny niż wszystkie dotychczasowe. Tego dnia po raz ostatni z Leash Eye wystąpi Sebb, który po długoletniej współpracy postanowił opuścić zespół. Muzycy poszukują nowego wokalisty - jeśli chcesz dołączyć do składu Leash Eye wyślij swoje zgłoszenie z nagraniem w języku angielskim na adres leasheye@leasheye.pl

Koncerty cyklu Klasz Ov The Sejtans organizowane przez Leash Eye oraz Klub Progresja, wpisały się już na stałe w krajobraz sceny rockowo-metalowej Warszawy i okolic. Od samego początku główną ideą tych muzycznych spotkań była promocja warszawskiej sceny rock metal oraz dobór zróżnicowanego lineup’u koncertów. Podczas kolejnych edycji “Klasza" zagrali między innymi: Rootwater, Gortal, Pyorrhoea, Naamah, J.D. Overdrive, So I Scream, Lostbone, Rusted Brain, Venflon, Testor, Exlibris, Leash Eye czy legendarny Proletaryat i cała masa mniej znanych zespołów.