Expect Delays Fest 2015

Newsy
Expect Delays Fest 2015

Znamy dwa pierwsze zespoły, które wystąpią na Expect Delays Fest. 7 marca 2015 roku w warszawskim Klubie Progresja zagrają m.in. Sleepmakeswaves i Skyharbor

Sleepmakeswaves to kwartet z Sydney założony w 2006 roku. Debiutancka EP-ka zatytułowana po prostu "Sleepmakeswaves" oraz kolejne wydawnictwo "In Today Already Walks Tomorrow" (2008) sprawiły, że zespół stał się jednym z ciekawszych towarów eksportowych australijskiej sceny post-rockowej.

Przestrzenne brzmienia, delaye, monumentalne riffy, odrobina syntezatorów i długie tytuły utworów - to właśnie Sleepmakeswaves. W muzyce Australijczyków słychać inspiracje Mogwai, Sigur Rós, Explosions in the Sky, Mono, czy Boards of Canada. Razem z zespołami jak Laura, Jakob i Meniscus stanowią o muzycznej sile post-rocka na Antypodach. Grupa jest bardzo dobrze znana fanom post-rocka w Polsce. Pierwszy raz nad Wisłę zawitała w 2012 roku w ramach promocji debiutanckiego krążka "...and so we destroyed everything". Potem zespół zachwycał publiczność pełnymi energii koncertami w 2013 roku występując przed 65daysofstatic i w maju 2014 roku, kiedy Australijczyków supportował Moonglass.

Teraz zespół wraca aby promować świetnie przyjętą najnowszą płytę "Love of Cartography".

Skyharbor powstał jako jednoosobowy projekt gitarzysty Keshava Dhara, ale szybko przeistoczył się w jeden z najbardziej obiecujących zespołów sceny progresywnej na całym świecie. Sprawy nabrały tempa, gdy z Dharem skontaktował się Daniel Tompkins, wokalista TesseracT. Skład uzupełnili Anup Sastry (Intervals), Devesh Dayal i Krishna Jhaveri.

W kwietniu 2012 roku światło ujrzał debiutancki album: "Blinding White Noise: Illusion & Chaos", a zespół supportował w Indiach Lamb of God. Koncertowy debiut w Europie przypadł na festiwal Euroblast, a muzycy zaprezentowali się obok takich zespołów jak After The Burial, Scar Symmetry i TesseracT. Potem zespół występował jako headliner na trasie w Wielkiej Brytanii, a jego zaledwie czternasty koncert przypadł na występ podczas Download Festival w 2014 roku.

W 2015 roku Skyharbor pojawi się na Expect Delays Fest, podczas którego zaprezentuje na żywo nowe utwory. 10 listopada premierę będzie miała druga płyta "Guiding Lights", za której produkcję odpowiadał Forrester Savell, znany z pracy z Karnivoolem, Animals As Leaders, Dead Letter Circus i The Butterfly Effect.

7.03.2015
Warszawa, Klub Progresja (ul. Fort Wola 22)


Informacje o cenach biletów i sposobach ich dystrybucji wkrótce!