Motörhead w lipcu w Polsce

Newsy
Motörhead w lipcu w Polsce

Legendarna grupa Motörhead wystąpi w przyszłym roku w Polsce! Koncert odbędzie się 6 lipca w hali Torwar w Warszawie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

Motörhead pojawi się w Polsce w szczególnym momencie. W przyszłym roku brytyjski zespół będzie świętował czterdziestolecie działalności. Grupa powstała w 1975 roku z inicjatywy basisty Lemmy'ego Kilmistera.

"Motörhead od dziesięcioleci jest inspiracją dla wielu innych wykonawców heavy metalowych. W Polsce również mają sporą grupę wiernych fanów"
- mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu Motörhead w hali Torwar.

"Bardzo się cieszę, że zagrają w Polsce. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że wydarzy się to tuż przed moimi urodzinami. Na pewno będę na tym koncercie. To zespół, na którego płyty czeka się, mimo że wszyscy wiedzą, co najprawdopodobniej się na nich znajdzie" - mówi znany dziennikarz i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia Piotr Baron. "Ich muzyka to prosty rock and roll i przyznam szczerze, że bardzo mi to odpowiada".

Motörhead jest bardzo płodnym zespołem. W dorobku brytyjskiej grupy znajduje się aż 20 albumów studyjnych. Poza tym, muzycy wydali 10 produkcji koncertowych, 12 kompilacji, 3 minialbumy, 20 singli. Do piosenek zespołu powstały łącznie 33 teledyski.

"Na ostatniej płycie pokazali, że potrafią zagrać nie tylko rock and rolla, do którego nas przyzwyczaili, ale także dźwięki, o które bym ich nie podejrzewał. Tam pojawiają się elementy mocno sięgające do tradycji bluesa. Ten album jest moim zdaniem znakomity" - podkreśla Baron.  

Dowodzący Motorhead Lemmy Kilmister stał się już prawdziwą ikoną rocka. "Tak naprawdę wokół niego kręci się wszystko, co dotyczy Motörhead. To ikona tej grupy i ważna postać w histori rock and rolla" - dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. "Lemmy śpiewa "koślawo", ale dla niektórych to najpiękniejszy głos świata" - zauważa z kolei Piotr Baron.

Koncert Motörhead odbędzie się 6 lipca 2015 roku w hali Torwar w Warszawie. Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 29 października, 2014 roku o godzinie 10:00.

Ceny biletów:

Golden Circle - 290 zł
Płyta - 229 zł
Trybuny - 210 zł.

Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.