Percival Schuttenbach na dwóch trasach koncertowych

Newsy
Percival Schuttenbach na dwóch trasach koncertowych

W czwartek rozpoczęła się trasa koncertowa Folkowa Jesień z Percival Schuttenbach w roli głównej gwiazdy. Na pierwszych trzech koncertach wystąpią również rosyjski Grai, Litvintroll, SatanaKozel i Netherfell

 


2.10.2014 - WROCŁAW - Od Zmierzchu Do Świtu
3.10.2014 - KRAKÓW - Rotunda
4.10.2014 - ZABRZE - Wiatrak

Bilety w cenie 40/50 zł dostępne w klubach i sieci Ticketpro

Natomiast już w przyszłym tygodniu rozpocznie się druga część trasy pod szyldem “Folk Metal Obojga Narodów", na której obok Percival Schuttenbach zobaczymy Litvintroll

Oto lista koncertów:
7.10.2014 Gdańsk "Wydział Remontowy "
8.10.2014 Toruń - "Lizard King"
9.10.2014 Bydgoszcz "Estrada Stage Bar"
10.10.2014 Poznań “U Bazyla"
11.10.2014 Jarocin " Spichlerz Polskiego Rocka "
Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19:00

Percival, który współtworzył "Równonoc" Donatana, aktualnie przygotował część ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Pierwszy utwór można usłyszeć pod tym adresem:

[yotube:https://www.youtube.com/embed/IVjCNXKLKMo]

Zespół aktualnie kończy pracę nad nowym teledyskiem z ostatniej płyty "Svantevit" do utworu "Satanael" - premiera odbędzie się 3 listopada.

Natomiast już 13 grudnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone - Percival Schuttenbach będzie obchodził swoje XV-lecie. Więcej szczegółów wkrótce!

Przypomnijmy że PERCIVAL SCHUTTENBACH, po współpracy z Donatanem przy płycie “Równonoc" wydał pod koniec września 2013 album studyjny zatytułowany “Svantevit". Płyta została nagrana w kilku miejscach, m.in Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, RedBaaron Mobile Studio i Studio Analiz w Szczecinie.

Znalazło się na niej 8 nowych kompozycji:
1. Okrutna Pomsta
2. Satanael
3. Svantevit
4. Wodnik
5. Bitwa
6. Upiory
7. Wiking
8. Tryzna

Za miks i mastering odpowiada Bartosz Miszczyk, okładkę zaprojektowała Zuzanna Chańska. Album trafił do sklepów za pośrednictwem dystrybucji firmy Fonografika. Całość promuje teledysk do utworu "Svantevit", który można zobaczyć tutaj: