Wrocławski Strain głównym supportem na trasie Acid Drinkers

Newsy
Wrocławski Strain głównym supportem na trasie Acid Drinkers

Acid Drinkers jesienią wybierają się w trasę koncertową promującą album "25 Cents For a Riff". Wiadomo już, jakie zespoły wesprą ich na koncertach w całej Polsce. Najaktywniej swój udział w trasie zapowiedział wrocławski zespół Strain, który przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.

"25 Cents For a Riff" ukaże się już 6 października, a już kilka dni później Acid Drinkers wyruszy w trasę koncertową pod szyldem "25 Upside Down".

"25 Upside Down" jest nawiązaniem zarówno do nadchodzącej płyty, jak i 25-lecia zespołu, które Acid Drinkers obchodzi w tym roku. Po świetnych koncertach podczas Przystanku Woodstock czy Cieszanów Rock Festival, nadszedł czas na świętowanie ćwierćwiecza w klubach, gdzie zanika dystans między muzykami a fanami.

Warstwa muzyczna płyty "25 Cents For a Riff" określana jest przez muzyków jednym słowem - klasyka. Acid Drinkers przez ćwierć wieku przyzwyczaili swoich fanów do podążania we wszystkich kierunkach w szerokim obszarze muzyki metalowej, a każda płyta różniła się od poprzedniej. Jak brzmi klasyka Anno Domini 2014 według Acid Drinkers? Odpowiedź już wkrótce.

Strain powstał na przełomie 2010/11 roku. Widowiskowe koncerty spowodowały, że od początku zyskał grupę oddanych fanów. Od roku 2012 zespół regularnie koncertuje, supportował podczas koncertów klubowych kilkakrotnie m.in. TSA, Acid Drinkers, Luxtorpedę, Dżem oraz Cree. W 2013 grupa nagrała pierwszego singla Hands, a w chwili obecnej zakończyła pracę nad swoją pierwszą płytą długogrającą, która ukaże się na początku przyszłego roku. Gościnnie pojawili się na niej: Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech "Jankiel" Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski. ''Naszą główną inspiracją jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i to na czym się opierała - blues. Stawiamy sobie za cel poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock'n'rollu oraz przywołanie ducha tych minionych lat'' - mówią członkowie zespołu.

Daty trasy koncertowej "25 Upside Down Tour 2014"

11.10 - Szczytno - Piwnica - support: Moove
12.10 - Olsztyn - Nowy Andergrant - support: Moove
18.10 - Krosno - Rock Klub Iron
19.10 - Kraków - Kwadrat  - support: Strain
25.10 - TBA
26.10 - Katowice - Mega Club -  support: Strain / Post Profession
08.11 - Chojnice - Pub u Kornela - support: Thermit
09.11 - Gdynia - Ucho - support: Thermit
10.11 - Łódź - Luka - support: Strain
11.11 - Lubin - Ave Cezar - support: Strain
15.11 - Warszawa - Stodoła - support: Strain / Leash Eye
16.11 - Gniezno - Młyn - support: Strain
29.11 - Stalowa Wola - Labirynt - support: The Sin Company
30.11 - Piotrków Trybunalski - Spirala
06.12 - Bielsko- Biała - Rude Boy - support: Strain
07.12 - Częstochowa - Teatr From Poland - support: Strain
12.12 - Wrocław - Stary Klasztor - support: Strain
13.12 - Konin - Koniński Dom Kultury
14.12 - Toruń - Lizard King - support: Leash Eye
19.12 - Zabrze - CK Wiatrak - support: Strain / Post Profession
20.12 - Lublin - Graffiti - support: Strain
21.12 - Kępno - Caffe&Pub Gramofon - support: Strain