The Endless River - nowy Pink Floyd w listopadzie

Newsy
The Endless River - nowy Pink Floyd w listopadzie

Już 10 listopada, nakładem Warner Music Poland, ukaże się nowy album legendarnej grupy Pink Floyd, zatytułowany "The Endless River".

"The Endless River" to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty "The Division Bell". W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin "Youth" Glover (muzyk Killing Joke) oraz Andy Jackson.  

"Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty »The Division Bell«. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne" - mówił David Gilmour. "To nasz hold dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu" - dodawał Nick Mason.

"The Endless River" to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem utworu "Louder Than Words", do którego tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

Zdjęcie na okładkę wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a następnie zostało ono obrobione przez agencję Stylorouge. Wyboru zdjęcia na awers okładki dokonał Aubrey "Po" Powell, partner zmarłego w 2013 roku genialnego Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.

Album ukaże się w formatach: CD (hard cover book), 2LP gatefold, Deluxe CD + DVD box, Deluxe CD + Blu-ray box.

Lista utworów:

Side 1
Things Left Unsaid
It’s What We Do
Ebb and Flow

Side 2
Sum
Skins
Unsung
Anisina

Side 3
The Lost Art of Conversation
On Noodle Street
Night Light
Allons-y (1)
Autumn ’68
Allons-y (2)
Talkin’ Hawkin’

Side 4
Calling
Eyes to Pearls
Surfacing
Louder Than Words