Winterfest 2014: Dwa polskie koncerty Skindred

Newsy
Winterfest 2014: Dwa polskie koncerty Skindred

15 listopada w Krakowie i dzień później w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja imprezy pod szyldem Winterfest 2014. Główną gwiazdą będzie Skindred.

Skindred to czteroosobowa formacja z Newport w Wielkiej Brytanii grająca innowacyjne połączenie heavy metalu, punk rocka, reggae, dancehallu i drum’n’bassu. Kwartet określa swoją muzykę jako "Ragga Punk Metal". Skindred zagrał w tym roku na Przystanku Woodstock już drugi raz (wcześniej w 2011 roku), a w 2013 mieliśmy okazję zobaczyć tę formację na Lemon Festival w Łowiczu. Do tej pory formacja wydała pięć albumów: "Babylon" (2004), "Roots Rock Riot" (2007), "Shark Bites and Dog Fights" (2009) i "Union Black" (2011) i najświeższy materiał "Kill The Power" z 2014, który obecnie promują.

Oprócz Skindred zobaczymy również Oberschlesien, czyli sześciu chłopaków z Górnego Śląska, którzy zajęli 2 miejsce w finale "Must Be The Music". Jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów to "Jo Chca" nawiązujący do "Ich Will" zespołu Rammstein. Na scenie oprócz dobrej, ciężkiej muzyki nie zabraknie także wpasowującej się do nią pirotechniki.

Wystąpi również Cała Góra Barwinków, jeden z najbardziej żywiołowych i przebojowych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa określa swoją muzykę jako mieszankę ska, reggae i rocksteady z mocnymi wpływami punk rocka. Znakiem rozpoznawczym CGB jest rozbudowana i wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta.

Ponadto na obu scenach zagrają także brytyjski Anti-Clone oraz KNoW.

15.11.2014
Kraków / klub Studio

16.11.2014
Warszawa / Progresja Music Zone


Cena biletów:
75 zł - przedsprzedaż
85 zł - w dniu koncertu

Bilety do nabycia na: Ticketpro, Eventim i eBilet

Bilety kolekcjonerskie do nabycia w klubach od października w cenie 85/95 zł

Organizator: LegallART
www.legallart.pl