Mono ponownie w Polsce

Newsy
Mono ponownie w Polsce

18 listopada w warszawskim Klubie Hydrozagadka na jedynym koncercie w Polsce wystąpi japońska formacja Mono. W roli supportu zobaczymy Helen Money.

Mono to założony w 1999 roku w Tokio kwartet, który przez lata ugruntował sobie pozycję w ścisłej światowej czołówce post-rocka. Grupa ma na koncie siedem albumów, z których największą sławę przyniósł jej wydany w 2009 roku "Hymn To The Immortal Wind".

Jesienią w Warszawie zespół będzie promować aż dwa nowe krążki. 24 października ukażą się płyty "The Last Dawn" i "Rays Of Darkness". Pierwsza z nich - inspirowana minimalistycznymi ścieżkami dźwiękowymi i shoegaze'm - ma jak dotychczas ujmować słuchaczy pięknymi, delikatnymi melodiami, natomiast "Rays of Darkness" ma być "najbardziej mrocznym albumem w karierze zespołu". Pierwsze wydawnictwo promuje utwór "Where we Begin".

Helen Money to pseudonim artystyczny awangardowej wiolonczelistki Alison Chesley, która ma na koncie trzy albumy. Nagrywany pod okiem legendarnego Steve'a Albiniego ostatni krążek, "Arriving Angels" zebrał wiele pochlebnych recenzji. Utwory na nim zawarte przywołały skojarzenia z doomem i drone'em w wykonaniu SunnO))), noise'owym brzmieniem Sonic Youth czy minimalizmem w warstwie kompozytorskiej w stylu Mikołaja Henryka Góreckiego. W nagrywaniu albumu artystkę wsparł Jason Roeder, perkusista Neurosis.

Chesley udziela się także często gościnnie na innych albumach. Zagrała na ponad 150 płytach takich artystów jak m.in. Mono, Broken Social Scene, Russian Circles, Disturbed i Anthrax.

18.11.2014
Klub Hydrozagadka
Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
45 zł (przedsprzedaż)
55 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż biletów tylko na TEJ STRONIE.
Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.