Satyrblues 2014

Newsy
Satyrblues 2014

W imieniu tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej z satysfakcją informujemy, że 15 edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się 13 września 2014 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tegoroczna ramówka koncertowa festiwalu Satyrblues przebiegnie pod hasłem "Blues bez granic" i stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami - Europą i USA.

Bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą trzy topowe zespoły reprezentujące najwyższy poziom wykonawczy !!!


Doghouse Sam & his Magnatones

Mike Onesko & Blindside Blues Band


Dudley Taft


Będzie to pierwsza wizyta tych znakomitych artystów w naszym kraju, co dodaje całej sprawie szczególnej uwagi. Wszystkie tarnobrzeskie koncerty zostaną więc profesjonalnie zarejestrowane i wzorem lat ubiegłych zmaterializowane na płytach CD co dla wielu będzie stanowiło kolejną, kolekcjonerską pozycję wydawniczą opatrzoną logo "OKO".

W części wernisażowej zobaczymy prace takich artystów jak:

Wiesław Zięba - grafik, współtwórca kultowych bajek animowanych: Reksio, Przygody Bolka i Lolka, Przygody Baltazara Gąbki, Pampalini-łowca zwierząt, Wielka Wędrówka i inne,
Mirosław Stankiewicz
- rysownik (tygodnik ANGORA)
Arkadiusz Maniuk
- karykaturzysta (Sukces, Newsweek, Cinema Press Video),
Andrzej Wiktor
- fotograf (National Geographic Poland, Wprost, Polityka, Newsweek, Rzeczpospolita, Polska The Times), www.andrzejwiktor.com
Bożena Wójtowicz-Ślęzak
- bluesowe miniatury tkackie.

Uwaga !!! Będzie też transmisja na żywo z tarnobrzeskiego koncertu Blindside Blues Band, którą 13 września 2014 r. o godz. 20:00 przeprowadzi Polskie Radio Rzeszów www.radio.rzeszow.pl (dostępna również OnLine)

Ponad to wszystkich zainteresowanych twórczością tria Doghouse Sam & his Magnatones zapraszamy w piątek, 12 września 2014 r. o godz. 19:00 do Studia Polskiego Radia Rzeszów, ul. Zamkowa 3 na specjalny koncert radiowy. Będzie to koncert otwarty (nie biletowany) na który obowiązują jednak darmowe zaproszenia, więc prosimy Państwa o szybką decyzję (jest tylko 80 miejsc!). Rezerwacji bezpośredniej można dokonywać pisząc do kier. Redakcji Muzycznej p. Jerzego Szlachty jszlachta@radio.rzeszow.pl

Warto być w obu miejscach nie tylko ze względu na żywiołowy materiał koncertowy, ale też by być świadkiem premiery nowego albumu Doghouse Sama, który oficjalnie wybrał Polskie Radio Rzeszów i festiwal Satyrblues na swoich sojuszników.

Sporo ciekawostek na temat satyrbluesowych muzyków dowiecie się z lektury wrześniowego nr Magazynu GITARZYSTA, w którym opublikowaliśmy wywiady z artystami występującymi na festiwalu (Dudley Taft, Mike Onesko).

Wszyscy artyści przylatują do Polski na zaproszenie tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej.

Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom za okazane zrozumienie i wsparcie dla festiwalowej idei, oraz naszym Sojusznikom za współpracę i pomoc w organizacji trasy koncertowej po Polsce.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 606987573 oraz na adres e-mailowy: satyrblues@satyrblues.pl