Konkurs: wygraj edycje specjalne albumów OCN i Uniqplan

Newsy
Konkurs: wygraj edycje specjalne albumów OCN i Uniqplan

W naszym konkursie do wygrania edycje specjalne ostatnich albumów OCN "Waterfall" i Uniqplan "Wilderness".

"Waterfall" to szósta w dyskografii i pierwsza w całości anglojęzyczna płyta tria OCN (dawniej Ocean), która ukazała się w kwietniu 2013 nakładem Warner Music Poland. Album wypełniło 10 piosenek, które OCN nagrał w gdańskim Custom Studio. Za produkcję i miksy odpowiada laureat Grammy, Vance Powell (m.in. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który przyleciał do Polski, by osobiście nadzorować proces powstawania albumu. Mastering płyty jest dziełem innej znakomitości, także laureata Grammy, Richarda Dodda (m.in. Tom Petty, Green Day, Dave Stewart). W proces rejestracji zaangażowani byli także czołowi polscy producenci i realizatorzy, Marcin Bors (m.in. Hey) i Piotr Łukaszewski (m.in. Vader, Patrycja Markowska).

Tegoroczna edycja specjalna "Waterfall" została wzbogacona o dwa dodatkowe utwory oraz o krążek DVD zawierający występ zespołu na Orange Warsaw Festival, teledyski oraz wywiad.


Wszechstronnie doświadczeni muzycznie Michał Wojtas (śpiew, klawisze, gitara, główny kompozytor), Bartek Lewczuk (klawisze), Piotr "Kephas" Pawęska (gitara basowa) i Konrad Zieliński (perkusja), którzy wchodzą w skład Uniqplan, dzięki hybrydzie współczesnych brzmień i tego, co najlepsze w syntezatorowym popie lat 80, dokładając do tego britpopowy wokal, stworzyli niepowtarzalny styl. Muzycy mieli już okazję otwierać koncerty Gossip, Hurts oraz Turboweekend (można też było ich zobaczyć w Jarocinie i na Ursynaliach). Kwartet czerpie z dokonań takich wykonawców jak MGMT, Kings Of Leon, Klaxons, Delphic, Pink Floyd, U2, czy Depeche Mode.

Pod koniec 2011 roku muzycy Uniqplan rozpoczęli prace nad debiutancką płytą, która ukazała się w czerwcu 2013 roku nakładem Warner Music Poland. Składający się z 12 piosenek album "Wilderness" promowały kawałki "This Makes Sense" oraz "Freeland", które dotarły na szczyty notowań w stacjach Eska Rock i Roxy Fm. Tegoroczna edycja specjalna krążka została wzbogacona o trzy dodatkowe utwory.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyt.

Konkurs:

Mamy do wygrania sześć kompletów płyt OCN i Uniqplan. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: konkurs Gitarzysta. Odpowiedzi można przesyłać do środy (10.09) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

W jakich miastach powstały zespoły OCN i Uniqplan?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Chodziło o Wrocław (OCN) i Warszawę (Uniqplan). Płyty otrzymują: Bartosz Pojasek, Piotr Stopa, Michał Młynarczyk, Karolina Kiryjczuk, Agnieszka Bednarska i Radek Moskwa. Gratulujemy.