Before Asymmetry: dodatkowy darmowy koncert

Newsy
Before Asymmetry: dodatkowy darmowy koncert

Już 19 września we wrocławskim Firleju, pomiędzy występami Wovenhand (18 września) i Yob (20 września) odbędzie się specjalny, darmowy gig, na którym zaprezentują się: Yul, Green Asylum i Krossen Other.

Klub Firlej wspiera młode kapele. Właśnie z tego powodu, 19 września, odbędzie się darmowy koncert w ramach Before Asymmetry. Wystąpią na nim zespoły, które wzięły udział w konkursach na supporty grup Wovenhand oraz Yob i co prawda nie wygrały, ale zostały wyróżnione przez organizatorów. Koncert skierowany jest do wszystkich fanów ciężkich gitarowych brzmień, szczególnie do tych osób, które planują wybrać się na Wovenhand i Yob i chcą wypełnić sobie w atrakcyjny sposób czas między oboma występami.

Yul - Projekt zrodzony pod koniec lat dziewięćdziesiątych mający w swoim założeniu czysty eksperyment, poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania dla powszechnie znanych instrumentów i nadawaniu im przez to szczególnego brzmienia i charakteru. W okresie około pięciu lat działalności (w 2003 z projektem rozstaje się Michał Śliwa, który po latach zakłada Echoes Of Yul), zespół zagrał kilka koncertów i wytworzył sporo dźwięków dostępnych jedynie w sieci. Przez kolejne lata, nie licząc remixów dla Agressivy 69, projekt pozostaje uśpiony. W roku 2014 Yul wrócił do grania koncertów.

Green Asylum - Ich muzyka to połączenie potężnych gitar, huczącego basu, organów oraz głosu wokalisty, brzmiącego niczym rozwścieczony Zeus. Sludge, doom, stoner - właśnie w tych rejonach porusza się Green Asylum.

Krossen Other - Zespół powstał w 2013 roku w Krośnie Odrzańskim (Crossen an der Oder) z inicjatywy Michała Adamkiewicza i Kacpra Pietrenko po rozpadzie grupy Clockwork. Do składu dołączył Piotr Baxelerowicz. Formacja gra trudną do zdefiniowania muzykę, którą sam określa jako No Wave - sporo transu, postpunkowej rytmiki i pokręconych harmonii.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów Before Asymmetry.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, 18 września przed publicznością wrocławskiego klubu Firlej zaprezentuje się kultowa amerykańska formacja Wovenhand, która od lat w wyjątkowy sposób łączy rocka z alt-country i elementami folku.

Wovenhand, założony w 2003 roku przez Davida Eugene’a Edwardsa był początkowo solowym projektem wokalisty znanego z 16 Horsepower, który później przekształcił się w stały zespół. Formacja prezentuje intrygujące i pełne pasji połączenie alt-country, folku i rocka, przywołujące ballady Nicka Cave'a, Jeffreya Lee Pierce'a czy Boba Dylana. Charyzmatyczny lider zespołu David Eugene Edwards przyciąga fanów na całym świecie swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem.

Wovenhand będzie promował we Wrocławiu swój najnowszy album "Refractory Obdurate". Na wydanym przez Glitterhouse w Europie i Deathwish Inc. w USA krążku, Davidowi towarzyszą perkusista Ordy Garrison, gitarzysta Chuck French i basista Neil Kelner. Kierunek zapoczątkowany na wcześniejszym albumie "The Laughing Stalk" został utrzymany i "Refractory Obdurate" to chyba najostrzejsze i najgłośniejsze dokonanie Edwardsa.

Polskim supportem będzie Jolokia.

18.09.2014
godzina 19:00


Bilety:
75 zł - od 1 lipca do 17 września,
95 zł w dniu koncertu.

Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

A już 20 września do Firleja zawita Yob w towarzystwie Pallbearer.

Yob, kultowe trio z Portland rusza w europejską trasę koncertową, promującą nowy album "Clearing The Path To Ascend", którego premiera zapowiedziana jest na 1 września. Wydawnictwo ukaże się nakładem cenionej wytwórni Neurot Recordings, należącej do muzyków Neurosis. Zespół zapowiada płytę przełomową, osadzoną głęboko w gustach fanów i zarazem penetrującą nowe rejony ciężkich brzmień. O tym, że na żywo Yob nie ma sobie równych, będzie można przekonać się już 20 września, we wrocławskim klubie Firlej, gdzie formacja zagra jedyny koncert w Polsce.

W roli supportu wystąpi Pallbearer. To zespół założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rolanda. Pierwszy długogrający album zespołu ujrzał światło dzienne cztery lata później. Wydawnictwo nazwane "Sorrow and Extinction" zostało okrzyknięte przez magazyn "Rolling Stone" numerem jeden wśród metalowych płyt roku 2012. Ich wrześniowy koncert w Firleju będzie promował kolejny krążek "Foundations Of Burden", które ukaże się  w sierpniu.

Polskim supportem będzie Nonsun.

20.09.2014
godzina 20:00


Bilety:
50 zł od 12.07 do 19.09,
60 zł w dniu koncertu.

Do nabycia w Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.