Single i albumy Iron Maiden ponownie na winylach

Newsy
Single i albumy Iron Maiden ponownie na winylach

W październiku rozpocznie się wznawianie na winylowym nośniku pierwszych ośmiu albumów Iron Maiden oraz pochodzących z nich singli.

Seria wystartuje 13 października. Siedmiocalowe single wytłoczone będą w limitowanym nakładzie na czarnych winylowych krążkach. Po wyprzedaniu nakładu nie będzie dodatkowych tłoczeń, dlatego warto zachować czujność. Co najważniejsze, single zostaną ponownie zmasterowane z oryginalnych analogowych taśm. Niezapomniane okładki Dereka Riggsa także zostaną wiernie odtworzone.

Do sprzedaży trafi ponownie również pierwszych osiem płyt Iron Maiden, które tym razem zostaną wytłoczone na 180-gramowych krążkach winylowych. Poprzednia seria ich reedycji przygotowana została w latach 2012/2013 w formacie picture disc. Albumy, podobnie jak single, zostaną ponownie zmasterowane z analogowych taśm.

Pierwszy zestaw albumów ("Iron Maiden", "Killers", "The Number Of The Beast"), zostanie wznowiony w specjalnym kolekcjonerskim pudełku, do którego będzie można zmieścić także następne tytuły (tzw. collector's box). Również nakład tego kolekcjonerskiego rarytasu będzie limitowany.

Single i albumy będą się ukazywać chronologicznie w ciągu dwóch miesięcy, począwszy od 13 października 2014 r. Małe płytki pochodzą z albumów od "Iron Maiden" do "Seventh Son Of A Seventh Son".

Pierwszy rzut, z albumami "Iron Maiden"/"Killers"/"The Number Of The Beast", obejmuje następujące single:
Running Free / Burning Ambition
Sanctuary / Drifter (Live), I've Got The Fire (Live)
Women In Uniform / Invasion
Twilight Zone/Wrathchild (double A side)
Purgatory / Genghis Khan
Run To The Hills  / Total Eclipse
The Number Of The Beast / Remember Tomorrow (Live)

Rzut drugi (płyty "Piece Of Mind", "Powerslave", "Live After Death") nastąpi 27 października i wtedy na rynek trafią małe płytki:
Flight Of Icarus / I've Got The Fire
The Trooper / Cross-Eyed Mary
2 Minutes To Midnight / Rainbow's Gold
Aces High / King Of Twlight
Running Free (Live) / Sanctuary (Live)
Run To The Hills (Live) / Phantom Of The Opera (Live)

Trzecia seria ("Somewhere In Time", "Seventh Son Of A Seventh Son") przewidziana jest na 24 listopada. Wtedy ukażą się single:
Wasted Years / Reach Out
Stranger In A Strange Land / That Girl
Can I Play With Madness / Black Bart Blues
The Evil That Men Do / Prowler '88
The Clairvoyant / The Prisoner (Live)
Infinite Dreams (Live) / Killers (Live)

Reedycje zbiegną się w czasie z zakończeniem tournée "Maiden England World Tour", które wystartowało w 2012 roku. Kończą one zarazem trwającą kilka lat serię wznowień. Tym samym zespół może skupić się na kolejnych projektach. Co przyniesie przyszłość? Zapewne przekonamy się niebawem.