Dream Theater na żywo w operze

Newsy
Dream Theater na żywo w operze

Muzyka legendy progmetalu, grupy Dream Theater, najpiękniej smakuje podczas koncertów. Wiedzą o tym doskonale również sami muzycy, stąd w dyskografii formacji sporo wydawnictw live. Wkrótce, bo pod koniec września 2014 roku, do całkiem pokaźnej już listy będzie można dopisać kolejne, wyjątkowe koncertowe dzieło.

 

"Breaking The Fourth Wall (Live From The Boston Opera House)" - taki tytuł nosi koncertowe DVD / Blu-ray nominowanej do Grammy legendarnej grupy. Data premiery została wyznaczona na 29 września 2014 roku. W Polsce materiał będzie dostępny za sprawą Warner Music Poland. Jego daniem głównym jest występ Dream Theater w wyjątkowym miejscu, bo w bostońskiej operze, który odbył się 25 marca 2014 roku. To kolejna pozycja koncertowa zespołu nagrana z udziałem orkiestry. Ale w tym przypadku jest to orkiestra bardzo szczególna, bo z Berklee College Of Music, czyli uczelni, którą kończyli gitarzysta John Petrucci i basista John Myung. Oprócz The Berklee College Of Music Orchestra na scenie pojawi się również college'owy chór.

Efektowne wydawnictwo promuje wideoklip do kawałka "The Looking Glass"

"To był dla nas bardzo szczególny powrót do domu, biorąc pod uwagę nasze związki z Berklee College Of Music" - zapewnia John Petrucci. "Ja i John jesteśmy absolwentami uczelni, a nasz perkusista Mike Mangini naucza tu od 10 lat. Było dla nas wielkim zaszczytem i jednocześnie ekscytującym przeżyciem, że mogliśmy wystąpić ze studentami. Wszyscy wykonali fantastyczną pracę. Student Eren Başbuğ rozpisał wszystko na orkiestrę i wspaniale nią dyrygował. On też współpracował z nami przy ostatniej płycie studyjnej. Wiedzieliśmy, że bostońska opera jest miejscem, które musimy odwiedzić w czasie naszego tournée »Along For The Ride«. Jeśli chcecie znać moje zdanie, to absolutny szczyt naszej prawie 30-letniej kariery. Czekamy niecierpliwie na jesienną premierę tego materiału. Mamy nadzieję, że będzie się wam podobał tak bardzo jak nam".

Za produkcję dźwięku całości odpowiada John Petrucci. Sfilmowanie i reżyserię wzięli na siebie Pierre i François Lamoureux. Miksy i mastering wykonał Richard Chycki (m.in. Rush, Aerosmith, Def Leppard, Kanye West, Seal). "Breaking The Fourth Wall (Live From The Boston Opera House)" to ponad dwie godziny dźwiękowej uczty, pokaz technicznej perfekcji w służbie budowania klimatu i jedynej w swoim rodzaju atmosfery.

Przypomnijmy, że Dream Theater to jedni z twórców progmetalu. Albumy "Images And Words", "Awake" czy "Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory" to kamienie milowe tego rodzaju grania. Zespół istnieje od 1985 roku, początkowo działał pod nazwą Majesty. Grupa była dwukrotnie nominowana do Grammy, a jej płyty rozeszły się na całym świecie w ponad 10 mln egzemplarzy. Ostatnim studyjnym wydawnictwem Dream Theater jest album "Dream Theater" z 2013 roku, który dotarł do siódmej pozycji na "Billboardzie". Singel "The Enemy Inside" był nominowany do Grammy za "Najlepsze nagranie metalowe".