Portland Rum Riot zapowiada debiutancki album

Newsy
Portland Rum Riot zapowiada debiutancki album

Pochodzący ze stolicy Portland Rum Riot zakończył nagrania debiutanckiej płyty. Album zatytułowany będzie “53 minuty do wschodu" i ukaże się we wrześniu.

Materiał został zarejestrowany w Red Yeti Studio, za nagranie płyty i mastering odpowiadał Tomasz Korczak. Autorem okładki jest Andrzej Ruszkowski.

Portland Drum Riot to "groove rockowa moc, niebanalne teksty zaśpiewane w ojczystym języku, szczypta bluesa i mroczny, niespokojny klimat". “53 minuty do wschodu" będzie zawierać 10 utworów zróżnicowanego, wpadającego w ucho od pierwszego przesłuchania materiału, w którym odnaleźć można inspiracje brzmieniem Ozzy’ego Osbourne’a, Black Label Society, Godsmack, ekspresją Comy czy nawet agresją Slipknot.

Można już posłuchać kompozycji "Twój krzyż na moją drogę":

"Prace nad płytą trwały ponad rok. Tyle czasu zajęło nam stworzenie materiału, ogranie go i wybór utworów na nasz debiutancki album. To dla nas bardzo ważny moment - "53 Minuty Do Wschodu" to podsumowanie pewnego etapu w życiu zespołu, rozpoczęcie nowego - próba wypłynięcia na szersze wody. Staraliśmy się, aby ta płyta była tak zróżnicowana, jak my i nasze inspiracje - od hardrockowych brzmień "Ciemnej strony melanżu", po ciemne, ciężkie riffy "Nie sam" czy "Amalgamat" - mamy nadzieję, że słuchacze docenią tę różnorodność" - mówi Adam Kozłowski, wokalista Portland Rum Riot.

Lista utworów:
1. Amalgamat
2. Kim jestem
3. Uwalniam się
4. Twój krzyż na moją drogę
5. Kwiaty
6. Pozdrowienia z Portland
7. Przecięty
8. Nie sam
9. Detonacja
10. Ciemna strona Melanżu

Już za tydzień, 16 sierpnia zespół wystąpi na Chojnice Blues Festival.

Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu. Dokładnie 157 lat później - z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) - do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili gitarzyści Hubert Kąkol i Piotr Lubowski. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna.

Więcej informacji:
www.facebook.com/portlandrumriot
www.youtube.com/user/PortlandRumRiot