Asymmetry Before Party czyli wieczory z Wovenhand, Yob i Sage Francis

Newsy
Asymmetry Before Party czyli wieczory z Wovenhand, Yob i Sage Francis

Asymmetry Before Party to cykl koncertów zapowiadających przyszłoroczną edycję festiwalu Asymmetry Festival, który odbędzie się we Wrocławiu. Wystąpią Wovenhand (18 września), Yob (20 września) i Sage Francis (22 listopada).

18 września przed publicznością wrocławskiego klubu Firlej zaprezentuje się kultowa amerykańska formacja Wovenhand, która od lat w wyjątkowy sposób łączy rocka z alt-country i elementami folku.

Wovenhand, założony w 2003 roku przez Davida Eugene’a Edwardsa był początkowo solowym projektem wokalisty znanego z 16 Horsepower, który później przekształcił się w stały zespół. Formacja prezentuje intrygujące i pełne pasji połączenie alt-country, folku i rocka, przywołujące ballady Nicka Cave'a, Jeffreya Lee Pierce'a czy Boba Dylana. Charyzmatyczny lider zespołu David Eugene Edwards przyciąga fanów na całym świecie swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem.

Wovenhand będzie promował we Wrocławiu swój najnowszy album "Refractory Obdurate". Na wydanym przez Glitterhouse w Europie i Deathwish Inc. w USA krążku, Davidowi towarzyszą perkusista Ordy Garrison, gitarzysta Chuck French i basista Neil Kelner. Kierunek zapoczątkowany na wcześniejszym albumie "The Laughing Stalk" został utrzymany i "Refractory Obdurate" to chyba najostrzejsze i najgłośniejsze dokonanie Edwardsa.

18.09.2014
godzina 19:00


Bilety:
75 zł - od 1 lipca do 17 września,
95 zł w dniu koncertu.

Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Yob (USA) / Pallbearer (USA)

Yob, kultowe trio z Portland rusza w europejską trasę koncertową, promującą nowy album "Clearing The Path To Ascend", którego premiera zapowiedziana jest na 1 września. Wydawnictwo ukaże się nakładem cenionej wytwórni Neurot Recordings, należącej do muzyków Neurosis. Zespół zapowiada płytę przełomową, osadzoną głęboko w gustach fanów i zarazem penetrującą nowe rejony ciężkich brzmień. O tym, że na żywo Yob nie ma sobie równych, będzie można przekonać się już 20 września, we wrocławskim klubie Firlej, gdzie formacja zagra jedyny koncert w Polsce.

W roli supportu wystąpi Pallbearer. To zespół założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rolanda. Pierwszy długogrający album zespołu ujrzał światło dzienne cztery lata później. Wydawnictwo nazwane "Sorrow and Extinction" zostało okrzyknięte przez magazyn "Rolling Stone" numerem jeden wśród metalowych płyt roku 2012. Ich wrześniowy koncert w Firleju będzie promował kolejny krążek "Foundations Of Burden", które ukaże się  w sierpniu.

20.09.2014
godzina 20:00


Bilety:
50 zł od 12.07 do 19.09,
60 zł w dniu koncertu.

Do nabycia w Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.


Sage Francis (USA)

Sage Francis uważany jest za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych. Tworzy wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych "praojcem indie-hopu", zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał "Scribble Jam" - kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam Records, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na - często podkreślaną przez siebie - niezależność. Zamiast tego stworzył własny label - Strange Famous Records. Kolejny przełom w karierze Sage’a nastąpił 11 października 2001, gdy nagrał i wypuścił w sieci kompozycję "Makeshift Patriot". Data była nieprzypadkowa - minął miesiąc od 11 września, kiedy to miał miejsce zamach na World Trade Center.

Pomimo braku oficjalnej dystrybucji muzyka Sage’a rozprzestrzeniła się po całym świecie lotem błyskawicy. Kluby, w których występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich - "Cooper Gone" - swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku.

22.11.2014
godzina 20:00


Bilety:
29 zł - pierwsze 30 sztuk,
39 zł do 21 listopada,
45 zł w dniu koncertu.

Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów cyklu Before Asymmetry.