Soundgarden zaprasza na Life Festival Oświęcim

Newsy
Soundgarden zaprasza na Life Festival Oświęcim

Przypominamy, że pierwszy w Polsce koncert legendy grunge Soundgarden obędzie się 27 czerwca 2014 roku na stadionie MOSiR w Oświęcimiu, w ramach Life Festival Oświęcim.

 

Soundgarden zaprasza wszystkich na koncert:

Znamy również zwycięzcę pierwszej edycji konkursu Life On Stage. Został nim pochodzący z Jastrzębia-Zdroju zespół Coria, który w nagrodę zagra 27 czerwca na LFO. W finale Life On Stage, który odbył się w czwartek, 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat, wzięły udział cztery grupy: Tune 4 Tune, Phedora, Coria i Time For Funk. Ich półgodzinne występy były oceniane przez jury, które ostatecznie zdecydowało, że główna nagroda należy się kwintetowi ze Śląska.

Coria powstała w 2013 roku, ale jej muzycy grali ze sobą już wcześniej w zespole Symetria, który nagrał dwie płyty i między innymi supportował Guns’n’Roses na koncercie w Rybniku. Wokalista Tomasz Mrozek był uczestnikiem dwóch programów talent show (w "Must Be The Music" dostał się do półfinału). Coria przygotowuje swój debiutancki album, "Teoria splątania", promowany przez single "Defibrylacje" oraz "Niepokój".

Dodatkową nagrodę Life On Stage, nagranie i wydanie singla, zdobyła łódzka grupa Cute Mess. Nagrodę ufundowała wytwórnia muzyczna MTJ, a w nagraniu piosenki pomoże Marcin Bors, jeden z najbardziej cenionych polskich producentów.

Trwa również konkurs, w którym główną nagrodą jest Gibson Les Paul z autografami muzyków grupy Soundgarden.

Aby zdobyć ten instrument, trzeba wykazać się pomysłowością i w krótkim tekście, zawierającym słowo "gitara", opisać swój ulubiony utwór Soundgarden. Nagroda zostanie wręczona podczas koncertu LFO na stadionie MOSiR w Oświęcimiu, 27 czerwca.