Jarocin Festival 2014 - znamy rozpiskę

Newsy
Jarocin Festival 2014 - znamy rozpiskę

Do festiwalu w Jarocinie został już nieco ponad miesiąc. Znamy już skład imprezy i finalistów konkursu Hortex Rytmy Młodych.

Rozpiska dzienna Jarocin Festiwalu prezentuje się następująco:

Piątek 18 lipca
Anathema
Grabaż 30 (Pidżama Porno & Strachy na Lachy)
Dezerter (gra "Underground Out Of Poland")
The Real McKenzies
Maleo Reggae Rockers
Frontside
Shamboo + Muniek
Ania Rusowicz
Oberschlesien
Bulbwires
Ryba & The Witches
Thrudy

Sobota 19 lipca
Matisyahu
Coma (gra "Pierwsze Wyjście Z Mroku")
Nowe Sytuacje (debiut Republiki w całości)
Czesław Śpiewa
Projekt Punk (Farben Lehre i goście)
Variete
Cela Nr 3
Indios Bravos
Masturbator
Kabanos
Łagodna Pianka
Lorein
Lola Lynch

Niedziela 20 lipca
Kult
You Me At Six
Luxtorpeda
Only Crime
Sorry Boys
Enej
Jamal
The Analogs
Weeping Birds
Offensywa
BixBit

Znani są również finaliści jarocińskiego konkursu Hortex Rytmy Młodych. Formacje te zostały wybrane przez publiczność w głosowaniu internautów na stronie www.rytmymlodych.pl oraz przez jury (przedstawiciele Go Ahead, Hortex oraz portalu CGM.pl). To już kolejna edycja konkursu, której patronował Hortex. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Tym razem zgłosiło się ponad 600 zespołów i oddano ponad 120 tysięcy głosów.

17 lipca w Jarocińskim Ośrodku Kultury zagra 10 kapel - 9 wybranych spośród zespołów, które zgłosiły się do konkursu korzystając ze strony www.rytmymlodych.pl oraz grupa, która wygrała majowy jarociński przegląd Glan Fan Music Festival.

Finałowa dziesiątka prezentuje się następująco: Be.My, Black Radio, De Indigo (laureat Glan Fan Music Festival), Drop, Enclose, Latające Pięści, Agyness B. Marry, Mjut, Terrific Sunday, The Sunlit Earth.

Sześć wybranych przez jury zespołów zaprezentuje się na scenie Hortexu podczas pierwszego i drugiego dnia Jarocin Festiwalu, zaś laureaci zagrają ostatniego dnia na dużej scenie.

Przypominamy, że z dniem 1 lipca zmienia się cena biletów jednodniowych i karnetów. Karnety kosztować będą 150 zł, a bilety jednodniowe - 100 zł.

Wejściówki wciąż dostępne są na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn., a także w Centrum Informacji Miejskiej, Rock Long Lucku, Carton Shopie i Gazeta Cafe (Poznań) oraz w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Po wszelkie informacje zapraszamy na stronę www.jarocinfestiwal.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.