Męskie Granie Orkiestra na żywo! Premiera singla Elektryczny

Newsy
Męskie Granie Orkiestra na żywo! Premiera singla Elektryczny

Zespół Męskie Granie Orkiestra w pełnym koncertowym składzie po raz pierwszy zaprezentował singla "Elektryczny".

Tym samym dał przedsmak emocji czekających nas podczas koncertów tegorocznej edycji Męskiego Grania. Na fanów projektu czekać będzie muzyczny spektakl przygotowany po raz kolejny jedynie przez polskich artystów. Specjalnie na tegoroczną trasę zespołu Męskie Granie Orkiestra, powstał singiel "Elektryczny".

Jego premiera odbyła się 4 czerwca w Plażowej w Warszawie. Singiel można było po raz pierwszy nie tylko usłyszeć, ale również obejrzeć w livesteamingu. Na scenie wystąpił wspólnie cały koncertowy skład zespołu: Smolik, Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotrek EMADE Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof "Zalef" Zalewski, Michał "Fox" Król, Miłosz Pękala oraz Łukasz Korybalski.

"Stworzenie singla Męskiego Grania było dla mnie sporym wyzwaniem, bo do pracy nad nim zaprosiłem same indywidualności wywodzące się z różnych estetyk muzycznych. Uważam za cenne, że udało się znaleźć wspólny mianownik i razem stworzyć bezkompromisowy zespół. Każdy z członków powstałego zespołu Męskie Granie Orkiestra zostawił w nim trochę swojej energii, co było słychać i widać dzisiaj na scenie" - powiedział Smolik.

Podczas edycji Męskiego Grania 2014, na scenie zaprezentują się również m.in.mistrzowie mocnego uderzenia - Behemoth, Dezerter oraz Luxtorpeda, wirtuozi jazzu - Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti, Jazzombi!e, Pink Freud oraz projekt Trzaska Budzyński Jacaszek. Dodatkowo, swoimi niepowtarzalnymi głosami urzekać będą Artur Rojek, a także jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku - Pablopavo.

"Pracując nad każdą edycją Męskiego Grania, chcemy, aby była wyjątkowa, przełamywała stereotypy i muzyczne schematy. Jestem pewna, że w tym roku znowu zaskoczymy naszych fanów. Skład zespołu Męskie Granie Orkiestra, singiel i właśnie ogłoszeni artyści to przedsmak tego, co czeka nas na tegorocznej trasie. Mówiąc krótko - najlepsze przed nami" - powiedziała Izabela Głodek, Dyrektor Marki Żywiec i Innowacji.

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących miastach:

Sopot, Teatr na Plaży, 28 czerwca - koncert Nowe Męskie Granie
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego, 12 lipca
Poznań, Stara Gazownia, 19 lipca
Chorzów, Kompleks Sztygarka, 26 lipca
Wrocław, Pergola (Wrocławska fontanna), 23 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr, 29 sierpnia

Więcej informacji na temat Męskiego Grania 2014 można znaleźć na www.meskiegranie.pl.
Wyłącznym sponsorem Męskie Granie jest marka Żywiec.

Galeria: materiały organizatora.