Szczegóły debiutanckiej płyty Blues Pills

Newsy
Szczegóły debiutanckiej płyty Blues Pills

Na 25 lipca zaplanowano premierę debiutanckiego albumu formacji Blues Pills. Płyta ukaże się nakładem Nuclear Blast.

Materiał został wyprodukowany przez Dona Alsterberga, który pracował wcześniej z Horisont i Graveyard. Te nazwy mogą podpowiedzieć, wszystkim, którzy nie mieli okazji zapoznać się z którąś z wcześniejszych Epek Blues Pills, czego będzie można spodziewać się po debiucie tej międzynarodowej vintage-rockowej formacji.  

Wśród 10 zarejestrowanych kompozycji na krążku znajdzie się również "Gypsy" - cover Chubby'ego Checkera. Zespół uzasadnia ten wybór: "Wszyscy w zespole bardzo lubimy ten kawałek i zawsze graliśmy go na próbach, aż w końcu wszedł do naszej koncertowej setlisty. Teraz pojawi się również na albumie. W przeszłości wielu artystów nagrywało - na swój własny sposób - covery innych wykonawców po to, aby oddać im szacunek, na przykład Jimi Hendrix "All Along the Watchtower", Janis Joplin "Tell Mama", "Summertime" i "Ball and Chain" albo Joe Cocker i "With a Little Help From My Friends". My również chcieliśmy złożyć hołd Chubby'emu Checkerowi i przypomnieć o nim dzięki coverowi Blues Pills. Mamy nadzieję, że polubicie naszą wersję".

Okładkę zaprojektowała Marijke Koger-Dunham, znaną między innymi z działającego w latach '60 artystycznego kolektywu The Fool. Odpowiadał on między innymi za stroje sceniczne takich zespołów jak The Beatles czy Cream (Marijke zaprojektowała między innymi kolorową grafikę zdobiącą należącego do Erica Claptona Gibsona SG) czy mural na budynku założonej przez Beatlesów firmy Apple.   

Tracklista:
01. High Class Woman
02. Ain't No Change
03. Jupiter
04. Black Smoke
05. River
06. No Hope Left For Me
07. Devil Man
08. Astralplane
09. Gypsy
10. Little Sun

Oprócz standardowej wersji CD oraz winyla (w wersji czarnej i kolorowej), kompaktowa edycja digipack będzie wzbogacona o DVD zawierające cały koncert zespołu zarejestrowany w 2013 roku na festiwalu Hammer Of Doom, a także wywiad.

Tracklista DVD
01. Bliss
02. Dig In
03. Devil Man
04. Little Sun
05. Mind Exit
06. Astralplane
07. Black Smoke
+ wywiad