Konkurs z Dio: wygraj tribute album This Is Your Life

Newsy
Konkurs z Dio: wygraj tribute album This Is Your Life

Dziś wypada czwarta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, a u nas do wygrania album "This Is Your Life", na którym wielcy współczesnej mocnej muzyki, składają hołd genialnemu wokaliście.

Dziś (16 maja) mijają cztery lata, odkąd nowotwór zabrał Ronniego Jamesa Dio, jednego z największych głosów w historii metalu. Rainbow, Black Sabbath, Dio - w tych zespołach Ronnie zdobył nieśmiertelność. Z nimi nagrał utwory, dziś będące klasykami ciężkiego grania. Jego dźwięczny i potężny głos był rozpoznawalny od razu, w kontraście do drobnej postury. Ronnie zawsze był w doskonałej formie, dbał o swoje "narzędzie pracy". Zachwycał także po 60, o czym mogli przekonać się także polscy fani podczas występów Heaven & Hell w Polsce.

Po śmierci Ronniego, Wendy Dio, żona artysty, założyła fundację The Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund (diocancerfund.org), której celem jest wspomaganie badań nad nowotworami oraz edukacja w zakresie profilaktyki nowotworowej. Właśnie ta organizacja jest beneficjentem płyty "This Is Your Life". Dochód z jej sprzedaży zasili konto fundacji. Na krążku znalazło się 13 klasyków z pięknej kariery Ronnie'ego. Nagrały je sławy współczesnej mocnej (i nie tylko mocnej) muzyki.

Metallica nagrała dziewięciominutowy "Ronnie Rising Medley", na który składają się "A Light In The Black", "Tarot Woman", "Stargazer" oraz "Kill The King". Biff Byford z Saxon zmierzył się z "The Temple Of The King", a wraz z Motörhead zarejestrował "Starstruck". Rob Halford z Judas Priest połączył siły z przyjacielem Dio, Vinnym Appice, Dougiem Aldrichem (Whitesnake), Jeffem Pilsonem (m.in. Dokken, Foreigner) oraz Scottem Warrenem w niezapomnianym "The Man On The Silver Mountain". Muzycy z ostatniego składu zespołu Dio, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo i wspomniany Scott Warren, razem z Glennem Hughesem (m.in. Deep Purple, Black Sabbath) zarejestrowali przepiękną perełkę, balladę "Catch The Rainbow". Anthrax zmierzyli się z "Neon Nights", Adrenaline Mob z "The Mob Rules", zaś grupa w składzie: Oni Logan na wokalu (Lynch Mob), Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy (m.in. Whitesnake, Ozzy Osbourne), ponownie zarejestrowała "I" z albumu Black Sabbath "Dehumanizer".

Królowa metalu, Doro, oddała hołd Ronniemu przerabiając majestatyczny "Egypt (The Chains Are On)". Nagrodzony Grammy zespół Halestorm, nagrał cover drapieżnego "Straight Through The Heart". Album uzupełniają: Corey Taylor (Stone Sour, Slipknot) i jego przeróbka "Rainbow In The Dark", duet Tenacious D (Jack Black i Kyle Glass) z wersją nieśmiertelnego "The Last In Line", metalcore'owcy z Killswitch Engage, którzy jeszcze za życia Dio wzięli na warsztat majestatyczny "Holy Diver" (tę wersję zamieszczono na kompilacji). A na finał mamy tego, któremu płyta oddaje cześć, Ronniego Jamesa Dio, i numer "This Is Your Life" z albumu "Angry Machines", który stał się tytułem składanki, a którego tekst dotyczy… śmiertelności.

Lista utworów:

Neon Knights - Anthrax*
The Last In Line - Tenacious D*
The Mob Rules - Adrenaline Mob
Rainbow In The Dark - Corey Taylor, Roy Mayorga, Satchel, Christian Martucci, Jason Christopher*
Straight Through The Heart - Halestorm*
Starstruck - Motörhead i Biff Byford*
The Temple Of The King - Scorpions*
Egypt (The Chains Are On) - Doro
Holy Diver - Killswitch Engage
Catch The Rainbow - Glenn Hughes, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo, Scott Warren*
I - Oni Logan, Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy*
Man On The Silver Mountain - Rob Halford, Vinny Appice, Doug Aldrich, Jeff Pilson, Scott Warren*
Ronnie Rising Medley (Featuring "A Light In The Black", "Tarot Woman", "Stargazer", "Kill The King") - Metallica*
This Is Your Life - Dio

* utwory wcześniej niepublikowane

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 4 egzemplarze albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Dio. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku (20.05) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jeden z muzyków, którzy zagrali na "This Is Your Life", współpracował z Dio przez wiele lat i pojawiał się w składach kilku jego zespołów. O kogo chodzi?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Muzykiem, o którego pytaliśmy jest Vinny Appice, który współpracował z Dio w Black Sabbath, Dio oraz Heaven & Hell. Płyty otrzymują: Michał Kasiński, Radek Cichowski, Piotr Zakrzewski i Kamila Bilińska. Gratulujemy!