Devilish Impressions - szczegóły Ep Adventvs

Newsy
Devilish Impressions - szczegóły Ep Adventvs

8 maja ukaże się najnowsza Epka formacji Devilish Impressions zatytułowana "Adventvs".

Na program "Adventvs" składają się dwa zupełnie nowe utwory, ukazujące obecną kondycję zespołu oraz jego zredefiniowaną formułę muzyczną, a także nigdzie dotąd niepublikowane demo z 2002 roku "Eritis sicvt Devs" - łącznie ponad 60 minut muzyki.  

"Adventvs" ukaże się 8 maja w ekskluzywnym digipacku z 20-stronicową książeczką. Oprawę graficzną wydawnictwa wykonał Black Moon Design.

"Z pewnością zauważycie ogromny dystans dzielący numery otwierające ‘Adventvs’ w stosunku do tych z ‘Eritis sicvt Devs’, szczególnie pod kątem technicznym i produkcyjnym. W tym jednak tkwi istota tejże retrospekcji, chcieliśmy bowiem, abyście i Wy mogli zobaczyć obraz Devilish Impressions w czasie powstawania zespołu i zestawić go z tym, co prezentujemy obecnie. I chociaż ‘Eritis…’ powstał w pewnym sensie jako hołd dla wszystkich zespołów, które w tamtym czasie stanowiły dla nas największą inspirację, był to także okres poszukiwań indywidualnych sposobów ekspresji. Jeśli chodzi o nowe utwory, nie tylko zredefiniowaliśmy formułę brzmieniową czy produkcyjną DI, ale też inaczej podeszliśmy do samej materii tworzenia. Po raz pierwszy użyliśmy gitar 7-strunowych, niemal całkowicie zredukowaliśmy obecność instrumentów klawiszowych, a partie perkusji nagraliśmy w pełni akustycznie, bez jakichkolwiek próbek, trigerrów itp."
- komentuje lider zespołu, Quazarre.

Nowe utwory zarejestrowane zostały w kilku miejscach z udziałem różnych realizatorów: Hertz Studio (perkusja - Sławek i Wojtek Wiesławscy), Icaros Studio (gitary - Quazarre) oraz Sound Division Studio, gdzie pod okiem Arka Malczewskiego (Behemoth, Decapitated, Hate) nagrano wokale, dokonany został re-amping gitar, mix oraz mastering.

W utworach gościnnie pojawili się Contemplatron - śpiew alikwotowy, rytualne dzwonki tybetańskie (dril bu) oraz chiński gong (Tam-Tam). Śladowe ilości efektów syntetycznych dograł znany z Asgaard Wojciech ‘Flumen’ Kostrzewa.

Materiał ‘Eritis sicvt Devs’ oryginalnie zarejestrowany pod okiem Pawła Wołczyka w D.J. Wołkos 666 Studio został poddany cyfrowemu re-masteringowi z początkiem roku.

Track lista ‘Adventvs’:
1. Adventvs Regis
2. Meteoron
3. Moon
4. Var
5. Dies Irae

Polscy fani tym razem jako pierwsi będą mogli poznać siłę rażenia nowych utworów na żywo podczas trasy zespołu ‘Adventvs Tour 2014’, jaka przetoczy się przez nasz kraju już w maju br. W setliście znajdą się także kompozycje pochodzące z płyt 'Simulacra' i 'Diabolicanos'. Grupę wspierać będą Finowie z black metalowego Coprolith, a także rodzime Soulless Carnage i Lilla Veneda. Do tego w każdym mieście wystąpią goście, m.in. Saltus, Gmoch, Dysphoria, Spatial, Gmoch, Defying i inni.

08.05 Olsztyn / Nowy Andergrant + Defying
09.05 Warszawa / Progresja + Saltus + War-Saw
10.05 Białystok / ACK Sepularium + goście
11.05 Chełm / Atmosfera + Steel Habit
12.05 Rzeszów / Vinyl + TBC
13.05 Kraków / Lizard King + Spatial
14.05 Bielsko-Biała / RudeBoy + Spatial
15.05 Tychy / Underground + Dysphoria
16.05 Wrocław / Liverpool + Shodan
17.05 Opole / Muzosfera +Gmoch

Kolejne szczegóły niebawem na: www.facebook.com/devilishimpressions

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty i trasy koncertowej.