Eamon McGrath w maju we Wrocławiu

Newsy
Eamon McGrath w maju we Wrocławiu

Eamon McGrath, kanadyjski gitarzysta, kompozytor i autor piosenek jest właśnie w kolejnej trasie koncertowej po Europie. W ciągu zaledwie miesiąca artysta przejedzie co najmniej 8 931 km, odwiedzi 21 miast i wystąpi na 23 koncertach.

7 maja Eamon pojawi się też w Polsce, by zagrać we wrocławskim klubie Łubu Dubu. Wstęp na koncert nie będzie biletowany.

Eamon McGrath ma niecałe 25 lat, a już teraz może pochwalić się osiągnięciami, których nie powstydziłby się nawet gitarzysta z dwa razy dłuższym stażem. Kanadyjczyk jest autorem ponad 280 piosenek oraz 7 albumów, które ukazały się w ciągu niespełna siedmiu lat. Takie albumy jak "Wild Dogs" (2008), "13 Songs of Whiskey and Light" (2009), "Peace Maker" (2010), "Young Canadians" (2012) i "Pegasus" (2013) - najlepiej udowadniają, jak zaskakująco McGrath potrafi łączyć odmienne gatunki muzyczne, nie popadając jednak w komercyjną konwencję grania wszystkiego dla wszystkich. W ten sposób, pomimo młodego wieku, Eamonowi udało się już stworzyć swój niepowtarzalny styl. Chrapliwy głos i charakterystyczne brzmienie doskonale sprawdzają się w wykonywanych przez niego popowo-rockowych piosenkach, punkowych aranżacjach i nostalgicznych balladach country.

Wydana na początku marca najnowsza płyta "Exile Part 2" sięga korzeniami do muzyki grunge początku lat '90 i mrocznego blues rocka. Ten album to malowany dźwiękami obraz tułaczki przez nieznaną bezludną krainę Kanadyjskich Jezior. W najnowszych kompozycjach artysta ewidentnie nawiązuje do dorobku zespołu Black Sabbath i Nirvany oraz twórczości Neila Younga.

"Exile Part 2" będzie też głównym tematem zaplanowanego we Wrocławiu koncertu. W daleką wędrówkę po bezkresnych kanadyjskich krajobrazach mogą wyruszyć wszyscy miłośnicy muzyki Eamona McGratha oraz ci, którzy po prostu doceniają doskonałe gitarowe brzmienia. Dodatkowym argumentem do wybrania się w tę muzyczną podróż jest również fakt, że wstęp na koncert we wrocławskim klubie Łubu Dubu jest bezpłatny.

07.05.2014
Klub Łubu Dubu, ul. Odrzańska 24, Wrocław

godz. 19:00

Wstęp wolny!

Organizator: Łubu Dubu
Współorganizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl

Zdjęcie: Jarek Pępkowski