Konkurs: Wygraj książkę Jimi Hendrix. Oczami brata

Newsy
Konkurs: Wygraj książkę Jimi Hendrix. Oczami brata

Napisana przez Leona Hendrixa książka "Jimi Hendrix. Oczami brata", prezentująca nowe, unikalne spojrzenie na dzieciństwo i karierę legendarnego gitarzysty, jest nagrodą w naszym konkursie.

18 września 1970 roku świat obiega informacja o śmierci Jimiego Hendrixa. Jego młodszy brat Leon odbywa właśnie karę w zakładzie poprawczym. Zostaje wezwany przez dyrektora placówki i powiadomiony o śmierci ukochanego brata, bohatera z dzieciństwa - Bustera. Otrzymuje przepustkę i wyjeżdża na pogrzeb. "Oczami brata" ukazało się ponad czterdzieści lat po tym smutnym wydarzeniu, ale wartka i pełna szczegółów opowieść cofa nas do tamtej epoki. Opowiada o trudnym dzieciństwie braci, które rozgrywało się w cieniu burzliwego związku ich rodziców, przedwczesnej śmierci matki Luicille, nałogach ojca Ala i jego zmaganiu z rzeczywistością. Książka jest brakującym ogniwem wiedzy o genialnym gitarzyście, bez jej lektury nie zrozumie się fenomenu Jimiego, jego autobiograficznych tekstów i szalonej muzyki. "Jimi Hendrix. Oczami brata" to poruszająca opowieść o trudnym dzieciństwie, relacjach między braćmi, światowym sukcesie i bólu po stracie najbliższej osoby.

"Wraz z Leonem Hendrixem odkrywamy w słynnych piosenkach Jimiego zawoalowane wątki autobiograficzne oraz ślady dziecięcej fascynacji kosmosem. Wskakujemy też na rock’n’rollową karuzelę - czytamy, jak w końcu lat sześćdziesiątych wyglądało szalone, hedonistyczne życie gwiazd rocka. Bez wątpienia poznajemy duszę twórcy "Purple Haze" lepiej niż kiedykolwiek dotychczas. Odkrywamy powody traum, niepokojów i rozterek wyrażonych w jego muzyce. Wchodzimy w jego niezwykłą twórczość jak do siebie."
Wiesław Weiss (redaktor naczelny "Teraz Rock")

Leon Hendrix
przez wiele lat był na bakier z prawem, uzależnił się od alkoholu i narkotyków, aż w końcu poddał się odwykowi i wyszedł na prostą. Zaczął grać dopiero w wieku 54 lat i od tej pory, ze swoim zespołem The Leon Hendrix Band wydał dwie płyty i koncertuje. Dwa lata temu gościł także na wrocławskim Thanks Jimi Festival. Napisana w 2012 roku, wespół z Adamem Mitchellem, książka "Jimi Hendrix. Oczami brata" jest jego debiutem literackim.

"Jimi Hendrix. Oczami brata" ukazała się dzięki Wydawnictwu SQN.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym książki.

Konkurs:

Mamy do wygrania pięć egzemplarzy książki. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Leon. Odpowiedzi można przesyłać do czwartku (03.04) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

"Jeśli brat nie nie chciał być w tamtym czasie Jimmym, a nie pozwalano mu być Johnnym, to uznał, że nazwie się Buster. Dniami i nocami wcielał się w tę postać, zrobił sobie nawet pelerynę ze starej szmaty.
- Jestem Buster wybawca wszechświata! - krzyczał za każdym razem, gdy bawiliśmy się na boisku. Naprawdę myślał, że posiada supermoce..."

Od bohatera jakiego filmu pochodziła ksywa Buster?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Chodziło oczywiście o film Flash Gordon. Książki otrzymują: Dominika Rydzewska, Jarosław Mrożek, Piotr Grygierek, Marta Karaś oraz Michał Kalisz.