Koncert na rzecz Jacka Gaworskiego w Firleju

Newsy
Koncert na rzecz Jacka Gaworskiego w Firleju

3 kwietnia we wrocławskim Firleju odbędzie się niecodzienny koncert charytatywny na rzecz Jacka Gaworskiego, słynnego polskiego florecisty. Wystąpią: Appleseed, Blank Faces, More Wine Please i John Revolta.

Pomysł na zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Jacka narodził się kilka miesięcy temu. Propozycja ta wypłynęła od osób, które na co dzień działają w organizacji wydarzeń artystycznych w klubie Firlej. Wolontariusze postanowili pomóc floreciście choremu na stwardnienie rozsiane oraz nowotwór mnogi rdzenia kręgowego. Środki ze sprzedaży biletów zostaną w całości przekazane na leczenie Jacka, którego wielkim marzeniem jest, aby w 2016 roku reprezentować Polskę na paraolimpiadzie w Rio De Janeiro.

Zagrają cztery zespoły:

Appleseed
Grupa powstała w 2006 roku w Poznaniu. Po latach wspólnych doświadczeń zespół wypracował własne, charakterystyczne brzmienie. Korzystając z przestrzennych postrockowych gitar, mrocznych, ambientowych klawiszy i silnego, hipnotycznego wokalu, Appleseed przekazuje bogaty wachlarz muzycznych emocji. Całość podana jest w formie atrakcyjnych harmonicznie, acz niebanalnych kompozycji nasuwających na myśl początki progresywnego rocka.

Blank Faces
Zespół powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Muzycznie łączy różne elementy post metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują się ciężkimi gitarowymi riffami, przeplatanymi klimatycznymi melodiami oraz minimalistycznym wokalem. W 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album "Freefall", który dostał przychylne recenzje w prasie i na portalach internetowych. W 2013 ukazało się kolejne wydawnictwo - mini album "A Course Of Infinite Escape".

More Wine Please
Tegoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. O sobie mówią: "Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki". Zaczynali od coverów, ale jak twierdzą "dopiero po napisaniu pierwszej własnej piosenki poczuliśmy, że to jest to". Aktualnie pracują nad autorskim materiałem i w przyszłym roku planują wydać EP-kę i zacząć koncertować. "Może nie wiemy, jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas, ale i u słuchaczy."

John Revolta
John Revolta to czterech gości z Wrocławia, grających ze sobą mniej więcej od połowy 2012 roku. Zdobywcy drugiego miejsca w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, uczestnicy m.in. Emergenza Festival i jeleniogórskiej Ligi Rocka. 10 stycznia 2014 ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany Explode.

3 kwietnia 2014
godz. 19:00

Klub Firlej / Wrocław

Bilety:
15 zł (przedsprzedaż - TicketPro)
20 zł w dniu koncertu

Organizatorzy:
Wolontariusze Firleja
Ośrodek Kultury i Sztuki
Fundacja Pomóż Walczyć
Wrocławski Klub Szermierczy KOLEJARZ