Akurat, Koniec Świata i inni już w sobotę w Krakowie

Newsy
Akurat, Koniec Świata i inni już w sobotę w Krakowie

Galicja Productions przypomina o kolejnym punkrockowym maratonie: Akurat, Koniec Świata, Ziemia Kanaan, Leniwiec, Plagiat 199 oraz Zabili Mi Żółwia wystąpią już sobotę w Krakowie.

Akurat to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony jest za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. Akurat ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np. "Do prostego człowieka", czy "Wiej-ska", oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, "evergreeny" chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np. "Lubię Mówić z Tobą" czy "Hahahaczyk" (Dyskoteka Gra).

Koniec Świata powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach, z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach muzykowania grupa nagrała swoją pierwszą kasetę "Korzenie". Od tego czasu zespół zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Ostatnią płytę "Hotel Polonia" wydali w 2012 roku.

Ziemia Kanaan istnieje od roku 1997. W roku 1999 zespół zarejestrował materiał, który następnie został wydany jako "gatalmajti demo’99". W 2000 roku Ziemia Kanaan powiększyła się o sekcję dętą. W tym czasie zespół zagrał ponad sto koncertów na terenie kraju, między innymi na festiwalach : Song of Songs 2000, Song of Songs 2001, Winter Reggae 2001, Freedom Fest Festival (Czechy), Most Reggae 2005.

Leniwiec gra melodyjnego, czadowego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Punk rock w wykonaniu zespołu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które muzycy uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Plagiat199 to grupa muzyczna grająca mieszankę ska, punka i reggae, z żeńskim wokalem oraz udziałem sekcji dętej. Zespół powstał pod koniec 1998 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Ma na swoim koncie dwie płyty studyjne — "Biały Kaftanik" (2007) i "Do przodu…" (2010). Zespół występował podczas tras koncertowych Kultu w latach 2008 i 2010. Grał również na Festiwalu w Jarocinie w roku 2009, na przeglądzie Around the Rock w roku 2009 (wyróżnieni trzecim miejscem) i na koncercie finałowym eliminacji do Przystanku Woodstock w roku 2010.

Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty. Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, kładąc główny nacisk na rytm oraz melodię.

22.03.2014
Kraków / Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1

Otwarcie wejść 17:00
start 18:00

Bilety:
przedsprzedaż 40 zł
w dniu koncertu 50 zł

Bilety do nabycia:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul Grodzka 42
Galeria Kazimierz " stoisko TAKT 24″ (poziom 0)

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu