4 edycja United Metal Fest

Newsy
4 edycja United Metal Fest

12 kwietnia w warszawskim klubie Mechanik odbędzie się IV edycja United Metal Fest.

Zagrają:

Lostbone (Warszawa)
Lostbone to koncertowy żywioł czerpiący z najbardziej energetycznych odmian metalu jak: thrash, death i hardcore. Grupa powstała w 2005 roku i ma już na koncie trzy albumy, kilka mniejszych wydawnictw i niezliczone koncerty zarówno jako headliner, jak i u boku znanych nazw jak Motorhead, Gojira, Soilwork, Coal Chamber, Cavalera Conspiracy czy Six Feet Under. Obecnie zespół promuje album "Ominous" wydany w Polsce w 2012 oraz na całym świecie w 2013 roku, poprzez wytwórnię Fonografika. Nowy, czwarty album planowany jest na jesień 2014.

Deycoda (Warszawa)
Zespół Deyacoda powstał w 2006 roku z inicjatywy Krzysztofa Rusteckiego. W 2007 roku w internecie ukazała się pierwsza płyta zatytułowana "Mechanism". Materiał ten później trafił na szeroki rynek także za sprawą czasopisma CD-Action i do dziś zbiera bardzo pozytywne recenzje. W 2008 roku Deyacoda otrzymała propozycję nagrania singla inspirowanego jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie - czyli "Assassin's Creed". Deyacoda zagrała wiele koncertów, również jako finalista na festiwalach, takich jak: (M)Rock Festiwal, R’n’R Festival czy AntyFest (finał 2010). Debiutancka płyta "Chapter Zero" ukazała się 15 kwietnia 2013.

Overload (Warszawa)
Overload to warszawska groove metalowa formacja, na którą składają się 4 różne osobowości, ciężkie riffy, bujająca sekcja rytmiczna, agresywny wokal oraz teksty poruszające tematy związane z życiem w współczesnym społeczeństwie. Całość jest podana w panierce z melodycznych solówek oraz polana grubą warstwą dobrej zabawy. Zespół powstał w 2010 roku i dotychczas nagrał dwie płyty (Ep - 2011 oraz Lord of War - 2013) oraz występowała u boku taki formacji jak m.in. Testor, Ametria, Hetman, Almost Failed, Unborn Suffer, Spirits Way, Arshenic, Empire czy Obscure Sphinx.

L.Y.N.X (Kraków)
L.Y.N.X. to zespół tworzący muzykę spod gatunku post-thrash/ groove metalu. W swoich utworach porusza różne tematy, od problemów egzystencjalnych aż do spirytualizmu, docierając do najdalszych zakątków ludzkiego umysłu.

Infliction (Bydgoszcz)
Zespół Infliction powstał w Bydgoszczy, z początkiem roku 2011. Po licznych koncertach, dziesiątkach prób i zmianach personalnych, Infliction stało się kwartetem lubującym się w graniu groove metalu. Zaskutkowało to powstaniem Epki "Blame The Sun". W tej chwili zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album.

Rozpiska godzinowa:

Otwarcie bram - 17:00
LYNX - 17:30 - 18:10
Infliction - 18:25 - 19:10
Overload - 19:25 - 20:10
Deyacoda - 20:25- 21:10
Lostbone - 21:25 - 22:25

Bilety w cenie
15 zł (przedsprzedaż - overloadbandpoland@gmail.com)
20 zł (w dniu koncertu)