Wygraj ostatni album Five Finger Death Punch!

Newsy
Wygraj ostatni album Five Finger Death Punch!

Dziś w warszawskiej Stodole wystąpi Five Finger Death Punch, a u nas do wygrania ostatni album amerykańskiej formacji "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell, Vol. 2".

Five Finger Death Punch, obecnie jeden z największych zespołów metalowych świata, obiecał fanom w 2013 roku dwie płyty, dwie części opowieści o tytule "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side of Hell". Pierwsza odsłona ukazała się latem. Premiera "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell, Vol. 2" nastąpiła 18 listopada 2013.

Kilkanaście numerów, które wypełniły piąty w dorobku krążek, kwintet z Los Angeles nagrał w tym samym studiu w Las Vegas, co część pierwszą "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell", czyli The Hideout Studios. Brzmienie kawałkom, pod którymi podpisani są Ivan Moody (śpiew), Zoltan Bathory (gitara), Jeremy Spencer (perkusja), Jason Hook (gitara) i Chris Kael (gitara basowa), nadał producent pierwszej części muzycznej opowieści o niebie i piekle, Kevin Churko (wcześniej m.in. Ozzy Osbourne, In This Moment, Slash). Panowie z Five Finger Death Punch znają go doskonale, bo produkował także ich płytę "War Is The Answer" z 2009 roku, jak i krążek "American Capitalist" z roku 2011. Obydwie pokryły się złotem w USA.

Po co w niełatwych dla muzycznego biznesu czasach wydawać w ciągu roku dwa albumy? Zoltan Bathory tłumaczy, że po zakończeniu trasy koncertowej byli tak naładowani pomysłami, iż od razu zaczęli komponować. A jak zaczęli, to nie mogli przestać. "Gdy mieliśmy napisanych około 24 piosenek wiedzieliśmy, że musimy wydać podwójny album. Nie było w ogóle dyskusji o tym, że jakiś kawałek ma zostać odrzucony. Zdecydowaliśmy, że ukażą się wszystkie" - wyjaśnia gitarzysta.

W odróżnieniu od pierwszej części, "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell, Vol. 2" jest nieco łagodniejsza, bardziej liryczna. Zaś opowieść w tekstach prowadzona jest w pierwszej osobie. Całość promuje balladowa kompozycja "Battle Born".
Album "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell, Vol.  2" ukazał się w Polsce dzięki Parlophone Music Poland. Materiał dostępny jest jako pojedyncze CD, oraz edycja deluxe CD/DVD. Przypomnijmy, że pierwsza część opowieści o złej stronie nieba i dobrej stronie piekła, dotarła w USA aż do drugiego miejsca listy "Billboardu", najwyższego w historii zespołu.

A już dziś Five Finger Death Punch wystąpi w warszawskim klubie Stodoła. Bilety kosztują 99 zł. Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Konkurs:

Mamy do wygrania trzy egzemplarze albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Heaven and Hell. Odpowiedzi można przesyłać do piątku (14.03) do 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Kto jest autorem okładki obydwu części "The Wrong Side Of Heaven And The Righteous Side Of Hell"?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Okładkę stworzył Greg Capullo, autor m.in komiksów o Batmanie. Płyty otrzymują Jakub Mytnik, Radek Bruch oraz Tomasz Musiał. Gratulujemy!