Nowa odsłona strony szarpidrut.pl

Newsy
Nowa odsłona strony szarpidrut.pl

Serwis szarpidrut.pl, promujący niezależną muzykę gitarową doczekał się nowej odsłony strony internetowej.

Serwis muzyczny szarpidrut.pl to projekt, którego głównym założeniem jest komercyjno-artystyczna promocja niezależnej muzyki gitarowej. "Powstał 13 lipca 2012 roku jako realizacja chęci stworzenia szczególnego miejsca, gdzie użytkownicy poczują się częścią magicznego procesu tworzenia i dzielenia się muzyką. Szarpidrut.pl muzykom daje szansę odnalezienia się w muzyczno-showbiznesowym świecie, a słuchaczom możliwość interakcji z muzykami i ich twórczością" - wyjaśnia Karolina Antosz

Użytkownicy przy zakładaniu konta mają do wyboru 4 profile: "Gram", "Zespół", "Słucham" i "Firma". Profile "Gram" i "Zespół" dedykowane są odpowiednio muzykom solowym i zespołom, którym, oprócz możliwości zaprezentowania się nowej grupie słuchaczy, oferowana jest pomoc od A do Z. Obejmuje ona rady dotyczące wyboru sprzętu muzycznego czy wydania płyty, aż po organizację koncertów w ramach "szarpidrutowych" imprez muzycznych. Mogą również liczyć na akcje promocyjne, wywiady czy relacje z koncertów. Następną korzyścią są specjalne profity i udogodnienia realizowane przy współpracy z partnerami serwisu, których można znaleźć w zakładce "Szarpidrut & friends". "Friends" to ludzie oraz instytucje takie jak studia nagrań, knajpy i sklepy muzyczne, które chcą pomóc w promowaniu młodych zespołów.

Serwis posiada też dodatkową strefę dla popularnych zespołów - Szarpidrut VIP. Tutaj znajdują się konta takich zespołów jak Hunter czy Jelonek. Użytkownicy o profilu "Słucham" mogą aktywnie wyrażać swoją opinię na temat danych "szarpidrutów" poprzez system głosowania, zostawiać komentarze, uwagi, propozycje. Mają możliwość trzymania ręki na muzycznym niezależnym pulsie swojego miasta czy całego kraju, zbierając informacje o ulubionych młodych i bardziej doświadczonych zespołach, śledząc aktualne propozycje koncertów, a także poznawać ciekawych ludzi. Konta "Firma" powstają w bazie firm oraz podmiotów związanych z branżą muzyczną - Szarpidrut business. Serwis posiada też strefę 'Szarpidrut culture and fun', czyli bazę koncertów i imprez muzycznych z całej Polski oraz giełdę koncertów - Szarpidrut gigs.

"Szarpidrut.pl jest miejscem, gdzie spotyka się publiczność z twórcą i na odwrót, co wprowadza koncertowy klimat" - mówi Karolina Antosz - "Atmosfera niezależności niweluje jednak podział na artystę i słuchacza, dzięki czemu użytkownicy mogą poczuć się jedną wielką muzyczną rodziną. Interaktywna magia Internetu sprawia, że stają się uczestnikami fascynującej muzycznej podróży i sami decydują jak poprowadzą swoje muzyczne ścieżki. Tutaj kreuje się świat pełen niespodziewanych zwrotów akcji, niestereotypowych zachowań i wolnych wyborów. Dołączcie do nas i przekonajcie się sami."

www.szarpidrut.pl

Magazyn Gitarzysta jest partnerem medialnym serwisu.