Ian Anderson wraca z nowym albumem Homo Erraticus

Newsy
Ian Anderson wraca z nowym albumem Homo Erraticus

W kwietniu ukaże się kolejny album frontmana Jethro Tull Iana Andersona, który będzie nosić tytuł "Homo Erraticus".

W 2012 r. Ian Anderson wydał "Thick As A Brick 2", kontynuację legendarnego albumu Jethro Tull. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte przez krytyków i odniosło ogromny sukces komercyjny, wchodząc na listy bestsellerów na całym świecie. "Thick As A Brick" z 1972 r. oparty był na poemacie (wymyślonego przez Andersona) skompromitowanego cudownego dziecka Geralda Bostocka. Na swoim najnowszym albumie, zatytułowanym "Homo Erraticus" Anderson powraca do jego twórczości, wykorzystując teksty autorstwa Bostocka napisane w oparciu o stary manuskrypt historyka-amatora Ernesta T. Parritta (1865-1928).

Parritt przygląda się kluczowym wydarzeniom z brytyjskiej historii, snując też przepowiednie sięgające dnia dzisiejszego i przyszłości. Z kolei wizje przeszłości wywołane przez malarię powołują do życia postacie, które opowiadają swoje historie. Są to m.in. nomada z neolitu, kowal z epoki żelaza, chrześcijański mnich, właściciel gospody przy rogatkach, a nawet książę Albert.

Bostock dodał tym opowieściom szczyptę dramatyzmu, miejscami nieco przesadzając i uczynił z nich metafory współczesnego życia. Zaprezentował Andersonowi pomysły do 14 utworów, do których Ian napisał muzykę. Tak powstał "Homo Erraticus", który pojawi się w sklepach 14 kwietnia nakładem wytwórni Kscope.

Po premierze płyty Ian Anderson z towarzyszącymi muzykami wybiera się na długą najpierw brytyjską, a potem europejska trasę, w czasie której zagra album w całości oraz kilka klasyków z repertuaru Jethro Tull. Muzycy będą również gościć w Polsce.

Wydawnictwo trafia na polski rynek dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.