Gazpacho prezentuje Demona

Newsy
Gazpacho prezentuje Demona

17 marca pojawi się w sklepach najnowszy album norweskiej art-rockowej formacji Gazpacho zatytułowany "Demon".

"Demon" oparty jest na starym manuskrypcie pozostawionym przez tajemniczego lokatora w praskim mieszkaniu. To opowieść o mrocznej sile wędrującej przez historię. Na albumie muzycy bacznie przyglądają się demonowi, który opętał mieszkańca Pragi oraz złu, jakie już wyrządził i do jakiego jest zdolny.

Prace nad albumem trwały dwa lata i członkowie zespołu określili go jako "najbardziej skomplikowany i najdziwniejszy album w karierze Gazpacho". Bez względu na to, czy manuskrypt był rzeczywiście dziełem opętanego szaleńca czy tylko wytworem miejskiej legendy, stał się podstawą bardzo interesującego koncept-albumu.

Wersja specjalna płyty zawiera bonusowy utwór "The Cage" zmiksowany przez Davida Bottrilla (Placebo/MUSE).

Zespół Gazpacho został założony w 1996 r. w Oslo przez przyjaciół z dzieciństwa: Jona Arne Vilbo i Thomasa Andersena, w latach 2003-2010 nagrał albumy: "Bravo" (2003), "When Earth Lets Go" (2004), "Firebird" (2005), "Night" (2007) i "Tick Tock" (2009). Ten ostatni przyniósł mu spore uznanie i zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Kscope, nakładem której w 2010 ukazał się znakomity "Missa Atropos", a w 2012 r. równie interesujący "March Of Ghosts".

A już kilkanaście dni później Gazpacho przyjedzie do Wrocławia, aby promować najnowszy album na żywo.

5 kwietnia 2014
Wrocław, Sala Koncertowa Polskiego Radia
godz. 20:00


Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach ticketpro.pl i eventim.pl

Ceny biletów - od 89,00zł do 119,00zł

Organizator: Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.