Joe Satriani - wyjątkowy box w kwietniu

Newsy
Joe Satriani - wyjątkowy box w kwietniu

W kwietniu ukaże się najpełniejsza antologia twórczości Joe Satrianiego - 15 płytowy box "Joe Satriani: The Complete Studio Recordings".

Wydawnictwo ukaże się 22 kwietnia nakładem Legacy Recordings / Sony Music. Oprócz boksu z 15 krążkami CD, "Joe Satriani: The Complete Studio Recordings" będzie dostępne również w postaci kolekcjonerskiego pendrive'a, który będzie można nabyć wyłącznie na stronie www.satriani.com.

W boksie znajdzie się cała dyskografia legendarnego gitarzysty, począwszy od debiutanckiego albumu "Not Of This Earth" (1986), na ostatnim "Unstoppable Momentum" skończywszy. Kolekcję uzupełnia składankowy krążek "Additional Creations And Bonus Tracks", na którym znajdą się trudno dostępne utwory i wykonania na żywo.

"Kiedy dobrzy ludzie z Legacy Recordings złożyli mi propozycję wydania boksu zawierającego cała moją zremasterowaną dyskografię z bonusowymi kawałkami, mogłem tylko krzyknąć 'tak!" - mówi Joe Satriani. "Jedyną osobą, która była w stanie poradzić z tym sobie logistycznie i dźwiękowo był John Cuniberti. Razem z Johnem nagrałem już sporo muzyki począwszy od wczesnych lat '80. Zarejestrowałem z nim więcej płyt niż z kimkolwiek innym, więc kto lepiej nadałby się do właściwego przygotowania tego wydawnictwa?"

Krążki zapakowane będą w kartonowe repliki kopert płyt winylowych, a oprócz nich w boksie znajdzie się również booklet wypełniony zdjęciami i pamiątkami z całej kariery gitarzysty.

"Joe Satriani: The Complete Studio Recordings" będzie zawierać albumy:

1986 - "Not Of This Earth"
1987 - "Surfing With The Alien"
1989 - "Flying In A Blue Dream"
1992 - "The Extremist"
1993 - "Time Machine"
1995 - "Joe Satriani"
1998 - "Crystal Planet"
2000 - "Engines Of Creation"
2002 - "Strange Beautiful Music"
2004 - "Is There Love In Space?"
2006 - "Super Colossal"
2008 - "Professor Satchafunkilus And The Musterion Of Rock"
2010 - "Black Swans And Wormhole Wizards"
2013 - "Unstoppable Momentum"
2014 - "Additional Creations And Bonus Tracks"