Dream Theater - zobacz video do The Looking Glass

Newsy
Dream Theater - zobacz video do The Looking Glass

Można już zobaczyć najnowszy teledysk Dream Theater nakręcony do utworu "The Looking Glass" pochodzącego z ostatniego albumu zespołu "Dream Theater".

12 krążek Dream Theater ukazał się w września nakładem Roadrunner Records. Materiał został zarejestrowany w Cove City Sound Studios. Producentem płyty jest John Petrucci, a Richard Chycki (Aerosmith, Rush) pełnił rolę inżyniera dźwięku i odpowiadał za miksy. Po premierze album znalazł się na 7 miejscu listy Billboardu.

"The Looking Glass" jest wyrazem naszego szacunku do Rush." - powiedział John Petrucci. "Jesteśmy wielkimi fanami Rush, byli dla nas ogromną inspiracją, i wciąż ich podziwiamy. Niesamowite jest w jaki sposób potrafią pisać pokrzepiające piosenki z pozytywnym przesłaniem i wciąż świetnie brzmieć. To bardzo interesujące. 'The Spirit Of Radio', 'Limelight' czy nawet 'Free Will' są potężne i wyposażone w stadionowe riffy w tonacji durowej. To nie są mroczne ale za to twarde kawałki. Nie jest łatwo pisać utwory, które łączą te cechy i to jest właśnie mój cel."


Przypominamy, że już jutro, 5 lutego 2014 r. Dream Theater wystąpi w katowickim Spodku.

Ich wcześniejsze koncerty w Polsce cieszyły się wielkim powodzeniem! Ostatnio zagrali w połowie 2011 i na początku 2012 roku tuż po poważnej roszadzie personalnej w składzie, gdy posadę perkusisty przejął Mike Mangini zastępując założyciela formacji Mike'a Portnoya. "An Evening with" w tytule występu oznacza, że możemy spodziewać się niemal 3-godzinnego koncertu bez udziału jakiegokolwiek supportu.

Ceny biletów od 1.02.2014
płyta 160,00
loża VIP 400,00
sektory czerwone: H, J 275,00
sektory czerwone: E, F, G, K, L, M
sektory niebieskie: J, K (DO 10. RZĘDU)
200,00
sektory niebieskie: J, K (OD 11. RZĘDU)
sektory niebieskie: E, F, G, H, L, M, N, O

155,00

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie), a także w punktach i na stronach ticketpro.pl i eventim.pl.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.