Hundredth, Being as An Ocean i Counterparts na koncercie w Polsce

Newsy
Hundredth, Being as An Ocean i Counterparts na koncercie w Polsce

24 lutego w warszawskiej Hydrozagadce zagrają zespoły ze światowej czołówki sceny hardcore - Hundredth, Being As An Ocean, Counterparts i Polar.

Hundredth (USA)
Grupa, powstała pod nazwą The Hundredth, istnieje od 2008 roku. Gra melodyjny hardcore z elementami metalcore i jest jednym z niewielu chrześcijańskich zespołów w tym gatunku muzycznym. Poza nagrywaniem dla Mediaskare Records muzycy prowadzą też fundację Hope Into Humanity. Zespół wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Ich występ to pozycja obowiązkowa dla fanów The Ghost Inside, It Prevails czy Heart In Hand.

Being as An Ocean (USA)
Being as An Ocean powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem. Debiutancki album "Dear G-d..." ukazał się 23 października i z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na liście Billboardu "Top Heatseekers" dotarł do 27. miejsca. Muzycy z Kalifornii wracają do Polski po świetnie przyjętych koncertach w marcu 2013 w Poznaniu i Warszawie.

Counterparts (Kanada)
Counterparts narodzili się w 2007 roku. Z początku znani tylko w Kanadzie, szerszej publiczności zaprezentowali się swoim debiutanckim albumem "Prophet" w 2010 i ich kariera nabrała rozpędu - trasy m.in. z legendarnym Shai Hulud, kontrakt z Victory Records, kolejne albumy. To, czym Couterparts charakteryzuje się od początku swojego istnienia, to emocje, energia, melodia i pasja. O potencjale ich występów na żywo można było się przekonać podczas niedawnego koncertu w Krakowie.

Polar (UK)
Polar to kolejna perełka brytyjskiej sceny hardcore. Jak dotąd grupa wydała kilka singli i jeden album, ale ze wsparciem takich potęg jak BBC, Drop Dead i Rock Sound szykuje się do wydania nowego krążka, który powinien mieć premierę na początku 2014. W październiku 2013 roku zespół odwiedził Polskę supportując Funeral For a Friend. Na dwóch koncertach w Warszawie i Poznaniu zaprezentował konkretny hardcore-punkowo-rock'n'rollowy set.

24.02.2013
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22

Bilety:
44 zł (przedsprzedaż)
55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na STRONIE.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.