Siddharta wraca do Polski

Newsy
Siddharta wraca do Polski

Niemal rok po znakomicie przyjętym tournée w Polsce, z kolejnymi czterema koncertami w naszym kraju wystąpi słoweńska gwiazda rocka - Siddharta.

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele - Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal pomocniczy), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) - postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. Szybko wypracowali swoje własne brzmienie. Chcieli, żeby było odmienne - wzbogacili je o saksofon i instrumenty klawiszowe. Do zespołu dołączyli: Cene R. (saksofon) i Tomaž O. R. (keyboard). Wspólnie stworzyli charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie.

Debiutancki album "ID" nagrany został w Studio Tivoli pomiędzy kwietniem 1998 a lutym 1999 i uzyskał status platynowego. Kolejne lata działalności Siddharty to pasmo sukcesów, zarówno w Słowenii, jak i w Europie. Formacja wydała do tej pory 11 albumów. Ostatni z nich, nagrany z towarzyszeniem Orkiestry Słoweńskiego Radia i Telewizji, ukazał się w grudniu ubiegłego roku. Zespół cieszy się duża popularnością także w Polsce. W marcu 2013 roku grupa zagrała pięć koncertów w naszym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Bielsko-Biała), które zgromadziły setki fanów.

Od września 2013 roku agencja MonseArt Music Management wprowadza na polski rynek cały katalog płytowy Siddharta. Najnowsze premiery (17 stycznia 2014 roku) to albumy: "Nord", "ID", "Izstekani" oraz "Petrolea".28.02.2014
Głogów / MCK Mayday
(support: Impala)

01.03.2014
Warszawa / Progresja Music Zone
(supporty: Deyacoda, See You At Midnight)

Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w bileteriach sieci Eventim.pl, Ticketpro.pl, na www.progresja.com oraz w kasie klubu Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22).

02.03.2014
Kraków / Forty Kleparz
(support: Good Girl Maggie)

Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)
do nabycia na ebilet.pl i w kasie klubu.

03.03.2014
Lublin / Graffiti

Agencja MonseArt Music Management: www.monseart.com oraz www.facebook.com/MonseArtMusicManagement, kontakt: agencja@monseart.com, tel. (+48) 883 879 903