Wygraj bilet na koncert Clannad!

Newsy
Wygraj bilet na koncert Clannad!

Przypominamy, że już w przyszłym tygodniu na czterech koncertach w Polsce wystąpi Clannad. Mamy do wygrania bilety na te występy!

W ciągu czterech dekad swojej kariery, Clannad tworzył muzykę splatającą tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością. Dzięki hipnotyzującym wokalom i muzyce, która na długo pozostaje w sercu i w myślach, zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród.

Leo Brennan, który był właścicielem lokalnego pubu, miał dziewięcioro dzieci. Spośród nich trójka (Maire, Pol i Ciaran) w młodym wieku zaczęła śpiewać i grać w ojcowskim lokalu. W krótkim czasie przyłączyli się do nich wujowie Padraig i Noel Dugannowie, dokładając do brzmienia kapeli głównie tradycyjny irlandzki akompaniament. Pierwszy sukces zespołu przyszedł pod koniec 1982 roku w Wielkiej Brytanii, po premierze dramatu "Gra Harry'ego". Mimo iż cały tekst zaśpiewany został po irlandzku, utwór trafił na szczyty brytyjskich list przebojów. To nie był natychmiastowy sukces, bo zespół miał już kilka lat koncertowania i sześć albumów na swoim koncie.

"Theme From Harry’s Game" był utworem przełomowym, podbijającym listy przebojów w całej Europie. Został tez wykorzystany w kampanii reklamowej marki Volkswagen. Muzykę Clannad można było usłyszeć również w niezwykle popularnej serii telewizyjnej "Robin z Sherwood" oraz na ścieżce dźwiękowej do wielu filmów, między innymi "Ostatni Mohikanin" czy "Czas Patriotów".

28 stycznia 2014
Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

Bilety: 149 PLN, 129 PLN, 109 PLN

29 stycznia 2014
Poznań, MTP - Sala Ziemi

Bilety: 149 PLN, 129 PLN

30 stycznia 2014
Warszawa, Klub Stodoła

Bilety: 149 PLN, 129 PLN

31 stycznia 2014
Warszawa, Klub Stodoła

Bilety: 149 PLN, 129 PLN

Bilety są dostępne w kasie Klubu Stodoła, bileterii TicketClub (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club) oraz na www.LiveNation.pl, www.stodola.pl, www.ebilet.pl i www.eventim.pl.

Konkurs:

Mamy do wygrania po jednym podwójnym bilecie na koncerty w Zabrzu i Poznaniu.

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem (bilet zostanie wysłany pocztą) wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Clannad. Odpowiedzi można przesyłać do czwartku (23.01) do godziny 15:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Clannad ma na koncie utwór, przygotowany specjalnie na potrzeby filmu z Melem Gibsonem w roli głównej, który jednak nie trafił na soundtrack. O jakim filmie mowa?

Odpowiedź:

Chodziło oczywiście o film Braveheart (Waleczne serce). Bilety otrzymują: Paweł Babicz (Zabrze) i Jarosław Drzewiecki (Poznań). Gratulujemy.