Wygraj bilet na koncert Marca Ducreta

Newsy
Wygraj bilet na koncert Marca Ducreta

Przypominamy, że już 14 stycznia w warszawskim Pardon, To Tu, wystąpi Marc Ducret, jeden z najciekawszych współczesnych gitarzystów awangardowych. Do wygrania bilety na koncert!

Marc Ducret - francuski awangardowy gitarzysta, którego styl określa się jako wysoce oryginalny i ekspresyjny. Profesjonalną karierę muzyka jazzowego rozpoczął w wieku 17 lat. Jest samoukiem, dzięki fenomenalnemu słuchowi opanował również grę na lutni i kontrabasie, okazjonalnie śpiewał również w zespołach o rockowym i folkowym charakterze. Poza jazzową improwizacją interesuje go również Muzyka Nowa oraz eksperymenty brzmieniowe powstające na gruncie elektroniki.

Jako gitarzysta zadebiutował w oktecie Patrice'a Caratini. Nieco później, w 1986 roku zostaje członkiem pierwszej Krajowej Orkiestry Jazzowej. Jego muzyczne dokonania zostają docenione przez jazzowe środowisko: w 1987 r. otrzymuje nagrodę im/ Django Reinhardta, zostaje także wybrany najlepszym gitarzystą wg czasopisma "Jazz Hot" w 1988 i 1989 roku.

Swój pierwszy autorski album Ducret nagrywa wraz z Michelem Benitą - kontrabas i Aaronem Scootem - perkusja. Płyta "La Théorie du Pilier" wydana zostaje przez Label Bleu w 1987 roku. Odtąd wszystko toczy się szybko. Marc Ducret dużo nagrywa jako solista, często też jest zapraszany przez innych instrumentalistów. Od 1991 roku francuski gitarzysta regularnie współpracuje z saksofonistą Timeem Berne, z którym nagrał aż osiem płyt od 1991 do 1995 roku.

Marc Ducret współpracował także z takimi muzykami jak: David Friedmann, Michel Portal, Joachim Kuhn, Franco Ambrosetti, Didier Lockwood, Eric Barret, Miroslav Vitous, Enrico Rava, Mino Cinelu, Adam Nussbaum, Django Bates, Richard Galliano, David Sanborn, Joey Baron, Bobby Previte, Michel Godard, Louis Sclavis, Herb Robertson, Chris Speed, Anthony Cox, Michael Formanek, Jim Black, Tom Rainer, Daniel Humair, Henri Texier, David Torn, Craig Taborn i wielu innych.

14 stycznia 2014
Warszawa / Pardon, To Tu

Start: 20:30.
Wstęp: 25 zł.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Konkurs:

Mamy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na koncert. Wyślij maila na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Ducret. W treści maila podaj imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie - jaki tytuł nosi czteroczęściowa, jak na razie, seria płyt, którą Ducret od 2011 r. wydaje w ramach solowego projektu.

Termin nadsyłania maili upływa w poniedziałek o 8:00.

Rozwiązanie konkursu:

Chodziło o album "Tower". Wejściówkę otrzymuje Kamil Madej.