Warren Haynes i Derek Trucks opuszczają The Allman Brothers Band

Newsy
Warren Haynes i Derek Trucks opuszczają The Allman Brothers Band

Warren Haynes i Derek Trucks, czyli dwójka gitarzystów The Allman Brothers Band, niespodziewanie ogłosiła, że opuszcza szeregi formacji.

Warren Haynes, który grał w The Allman Brothers Band od 1989 roku i specjalista od gry slide Derek Trucks (w zespole od 1999 r.) odejdą z kapeli z końcem 2014 roku. Ta zaskakująca decyzja spadła na pozostałych muzyków The Allman Brothers Band, w chwili gdy formacja wkraczała w 45 rok działalności.

"Od - odpowiednio - 25 i 15 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność grać, żyć, podróżować i uczyć się od The Allman Brothers Band, jednej z prawdziwych legend rock'n'rolla." - napisali muzycy we wspólnym oświadczeniu. "Na zawsze pozostaniemy wdzięczni za tę możliwość i doświadczenie, a także miłość, entuzjazm i wsparcie naszych niesamowitych fanów. Obydwaj przygotowujemy się do jeszcze większego zaangażowania się w nasze własne muzyczne przedsięwzięcia i dlatego 2014 rok będzie dla nas ostatnim w zespole."

Przypomnijmy, że Warren Haynes od wielu lat dowodzi własnym zespołem Gov't Mule, który w ubiegłym roku wydał nowy album "Shout!". Derek Trucks gra w solowym projekcie, a także, razem z żoną Susan Tedeschi, prowadzi formację Tedeschi Trucks Band, która również w ubiegłym roku wydała płytę "Made Up Mind".

"Jak każdy, kto ma szczęście angażować się w tak wiele muzycznych projektów, zamierzam nadal prężnie działać. Przede mną wiele lat koncertowania i nagrywania z Gov’t Mule i solowymi zespołami. Mam zamiar także poświęcić więcej czasu rodzinie" - napisał Haynes w indywidualnym oświadczeniu.

Własne oświadczenie wystosował również Derek Trucks. "Spędziłem z The Allman Brothers Band wiele magicznych chwil w ciągu ostatnich lat, ale czuję, że muszę skoncentrować swoją twórczą energię na moim solowym projekcie oraz Tedeschi Trucks Band. Grafik Tedeschi Trucks Band staje się coraz bardziej zapełniony i myślę, że czas skupić się na zespole, który pozwoli mi na spędzenie tych rzadkich chwil, gdy nie jestem w trasie, z rodzina i dziećmi." - napisał gitarzysta.

Magazyn Rolling Stone, zwrócił przy okazji uwagę, że decyzja gitarzystów o opuszczeniu The Allman Brothers Band jest o tyle zaskakująca, że formacja ta nie jest szczególnie aktywna. Trzy tygodnie wcześniej w wywiadzie dla tego magazynu Gregg Allman stwierdził: "W ciągu ostatnich kilku lat zagraliśmy koncert w Beacon Theatre oraz miesięczną letnią trasę. To mnie więcej tyle. Dlatego każdy zajmuje się również własnymi solowymi zespołami. To sprawia, że widzimy się naprawdę rzadko, ale również nie możemy się tych spotkań doczekać."