Manowar pierwszy raz w Polsce!

Newsy
Manowar pierwszy raz w Polsce!

Manowar, jedna z najważniejszych power metalowych formacji na świecie, wystąpi po raz pierwszy w Polsce!

Koncert odbędzie się 17 maja w katowickim Spodku, a organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

Manowar powstał w 1980 roku, a duże uznanie zyskał wraz z premierą piątego albumu "Fighting the Word", który ukazał się w 1987 roku. Jednak dopiero płyta wydana rok później dała grupie miejsce w historii gatunku. "Kings Of Metal" to album pełny zarówno dynamicznych, pełnych ekspresji heavymetalowych utworów jak i podniosłych hymnów. Jedna z pełnych patosu pieśni - "The Crown And The Ring" została nagrana w Katedrze Św. Pawła w angielskim Birmingham przy udziale stuosobowego chóru.

- "Na świecie zespół jest uznawany za prawdziwą legendę swojego gatunku. W Polsce to bardzo wyczekiwany koncert. Wystarczy powiedzieć, że w przyszłym roku Manowar po raz pierwszy zawita do naszego kraju" - tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu.

Występ Manowar odbędzie się 17 maja w katowickim Spodku. Fanów muzyki metalowej czeka naprawdę wielkie wydarzenie. Już dziś można być pewnym, że będzie to niezwykle energetyczny i... głośny wieczór. Manowar jest bowiem uważany za najgłośniej grający zespół na świecie. "Muzycy Manowar wpisali się z takim osiągnięciem do Księgi Rekordów Guinnessa, a później jeszcze kilka razy poprawiali swój wynik" - podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Do Manowar należy też inny rekord. Na bułgarskim Kaliakra Rock Festival amerykański zespół ustanowił rekord Guinnessa w kategorii "najdłuższy koncert metalowy". Ich występ trwał pięć godzin i jedną minutę!

W 2009 roku zespół wydał mini album zatytułowany “Thunder In The Sky", na którym znalazła się między innymi ballada "Father". Na drugim krążku zespół oddał hołd swoim fanom nagrywając utwór "Father" w piętnastu wersjach językowych, w tym również w języku polskim.

- "Koniec wyczekiwania. W końcu przyjeżdżamy do Polski! To wielka przyjemność, że będziemy mogli wystąpić dla polskich fanów, którzy do tej pory jeździli za nami po całym świecie. To będzie wyjątkowy koncert złożony z doskonale znanej klasyki i wzbogacony wieloma niespodziankami" - mówi Joey DeMaio, basista zespołu Manowar.

Ceny biletów: 279 zł (Golden Circle), 259 zł (Trybuny Dolne), 239 zł (Trybuny Górne), 179 zł (płyta).

Sprzedaż biletów na koncert w Katowicach rozpocznie się w piątek, 20 grudnia, o godzinie 10:00.

Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.