Desertfest 2014 - pierwsze szczegóły

Newsy
Desertfest 2014 - pierwsze szczegóły

Na to czekali fani heavy-rock-psycho-doomowych dźwięków. Przyszłoroczna edycja berlińskiego festiwalu Desertfest 2014 odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia.

Trzecia odsłona odbywającego się w stolicy Niemiec festiwalu prezentującego wszelkie odmiany rocka, stonera, doomu i psychodelii ponownie będzie miała miejsce na trzech scenach klubu Astra Kulturhaus. Desertfest 2014 rozpocznie się 24 kwietnia i w ciągu trzech dni imprezy wystąpi ponad 30 zespołów.

Ogłoszono już nazwy pierwszych zespołów, które zagrają na festiwalu. Są to: Włosi z Black Rainbows, łączący w swojej twórczości rocka z lat '70 i późniejszego o 20 lat stonera, specjalizujący się w garażowym rocku w stylu lat '60 Duńczycy z Causa Sui, amerykańska formacja Elder i ich hardrockowi rodacy z Gozu. Ponadto zaprezentują się Francuzi z Huata grający occult rocka na doomowo-sludge'owych podwalinach, hiszpański, psychodeliczny Prisma Circus oraz mroczny i ciężki belgijski Sardonis.

Znamy też pierwszego headlinera imprezy. Będzie to kultowa amerykańska formacja Spirit Caravan, powracająca po 12 latach nieobecności na scenie. Zespół założył w 1995 roku Scott "Wino" Weinrich, po rozpadzie The Obssessed, kontynuując w Spirit Caravan główny kierunek obrany w poprzednim zespole. W 1999 roku ukazał się pierwszy album trio "Jug Fulla Sun", a dwa lata później drugi, i niestety ostatni, "Elusive Truth". Formacja rozpadła się w 2002, a na rynku ukazała się jeszcze rok później kompilacja "The Last Embrace", zawierająca między innymi utwory w dwóch albumów

Pierwsza partia 3-dniowych biletów jest już w sprzedaży w cenie 85 Euro. Karnety można nabyć TUTAJ.
Do 20 grudnia, przy zakupie 3 lub więcej biletów nabywca otrzyma wybrany przez siebie CD.

Desertfest 2014
24-26 kwietnia 2014

Astra Kulturhaus
Revalerstrasse 99
10245 Berlin (x-berg/f-Hain)

www.desertfest.de

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.