Soundgarden na Life Festival Oświęcim 2014!

Newsy
Soundgarden na Life Festival Oświęcim 2014!

W ramach przyszłorocznej, piątej edycji Life Festival Oświęcim, 27 czerwca 2014 roku, po raz pierwszy w Polsce wystąpi formacja Soundgarden.

Soundgarden wystąpi trzeciego dnia festiwalu, który odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2014 r. Formacja dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella, powstała w 1984 roku w Seattle. Ta ikona muzyki grunge, jest wymieniana jednym tchem z takimi tuzami gatunku, jak Pearl Jam czy Nirvana. Co ciekawe, w niemal 30-letniej historii, Soundgarden nigdy jeszcze nie zagrał w naszym kraju i jest jedną z ostatnich wielkich grup rockowych, które czekają na debiut przed polskimi fanami.

Sukces zespołu przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie "Superunknown", na której znalazł się m.in. mega-hit "Black Hole Sun". W 1997 roku, u szczytu popularności, zespół przestał istnieć, gdyż - jak stwierdził perkusista Matt Cameron - "został pożarty przez showbiznes". Wokalista Chris Cornell z powodzeniem kontynuował karierę solową (nagrał m.in. piosenkę do filmu o Bondzie, "You Know My Name"), wraz z muzykami Rage Against The Machine utworzył też supergrupę Audioslave.

W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie: Chris Cornell, Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron. W 2012 roku wydał nowy album "King Animal" - pierwszy od 16 lat.

27 czerwca 2014 Soundgarden wystąpi po raz pierwszy w Polsce - na Life Festival Oświęcim 2014.

Bilety na koncert trafią do sprzedaży 20 listopada na www.LiveNation.pl

W programie festiwalu w 2014 roku doszło do ważnej zmiany - zamiast jednego, odbędą się dwa duże koncerty z udziałem gwiazd światowego formatu. Oba odbędą się na stadionie MOSiR, w piątek i sobotę, 27 i 28 czerwca 2014 r.

Festiwalowi, jak co roku towarzyszyć będzie pokojowe przesłanie, budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Tradycyjnie odbędą się wydarzenia edukacyjne, tworzenie galerii sztuki związane z antydyskryminacyjnym charakterem imprezy i stanowiące o jej unikatowym charakterze. Nie zabraknie również sztuki teatralnej oraz koncertu muzyki klasycznej, które są żelaznym punktem programu LFO od jego pierwszej edycji. Dla miłośników zdrowego stylu życia zaplanowano bieg "Tolerancja na sportowo". W siłę urośnie także Street Life - hip-hopowe wydarzenie ściągające tysiące fanów.

Komplet informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.lifefestival.pl i na www.facebook.com/LifeFestivalOswiecim.

Bilety na www.LiveNation.pl dostępne od 20.11.2013.