Mars Red Sky na jedynym koncercie w Polsce

Newsy
Mars Red Sky na jedynym koncercie w Polsce

Już 24 listopada w warszawskiej Harendzie odbędzie się jedyny koncert Mars Red Sky w Polsce. Szykuje się psychodeliczny trip rodem z lat ’70.

Mars Red Sky są najlepszym, co na przestrzeni ostatnich przytrafiło się francuskiej scenie rocka psychodelicznego. Ich korzenie sięgają roku 2007, kiedy to Julien Pres (gitara, wokal) głodny muzyki czerpiącej garściami z dokonań Led Zeppelin, Hawkwind czy Black Sabbath, podzielił się swoim pomysłem z Jimmym Kinastem (bas, wokal) oraz Benoitem Busserem (perkusja). W efekcie powstał skład, który połączył doskonale wszystkim znane elementy w niepowtarzalny i świeży sposób, dając tym samym początek historii, która już niebawem nabrała rozpędu.

W pełni oddani muzycznym dokonaniom lat ’70, pochłonięci przez fuzz, delay i reverb, Mars Red Sky pozostawali w cieniu do 2011 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał ich debiut zatytułowany po prostu "Mars Red Sky". Na odzew nie czekali długo. Ich zapadające w pamięć riffy, niespieszna sekcja rytmiczna i eteryczne wokale zapewniły im spory rozgłos oraz miejsce na największych festiwalach skupiających scenę stoner, psych i space rocka jak np. Desertfest, Roadburn, czy legendarne Duna Jam. Od tamtego czasu grali w ponad 20 krajach na 3 kontynentach, a to zaledwie początek ich drogi.

Tym razem na scenie wspierać będzie ich Weedpecker - młoda załoga, która swoim tegorocznym debiutem oraz występami u boku Elder, Naam, czy Belzebong dobitnie pokazała, że ma wiele do powiedzenia w kwestii upalonych gitarowych riffów, grungowych melodii i rozbudowanych aranży.

24.11.2013
Warszawa / Harenda

Start - 19.00

Bilety kolekcjonerskie są już dostępne w sprzedaży w cenie 40 zł w przedsprzedaży (ididit.8merch.com) oraz 50 zł w dniu koncertu.

Organizatorem koncertu jest I DID IT Booking (www.facebook.com/ididthebooking).

Wydarzenie na Facebooku

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.