Dr Misio - edycja specjalna albumu Młodzi

Newsy
Dr Misio - edycja specjalna albumu Młodzi

Już w najbliższy piątek w sklepach pojawi się specjalna edycja debiutanckiej płyty Dr Misio "Młodzi".

Oprócz krążka CD wydawnictwo będzie zawierać płytę DVD, na której znalazł się koncert z poznańskiego klubu Blue Note z 13 czerwca 2013 r. oraz 3 teledyski

Wydawnictwo promowane jest kontrowersyjnym i krwawym teledyskiem do piosenki "Dziewczyny" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego z udziałem aktorek Magdaleny Cieleckiej, Agnieszki Warchulskiej, Katarzyny Herman i Ewy Bukowskiej, no i oczywiście samego Arkadiusza Jakubika.

Tracklista DVD:

1. Historia morderstwa
2. Mail od umarłego
3. Krew na księżycu
4. Hipster
5. Plan motywacyjny
6. Dziewczyny
7. Ona wie
8. Śmierć w Tesco
9. Mentolowe papierosy
10. M jak morderstwo
11. Młodzi
12.  Życie
13. Pudelek
14. Mr Hui
15. Pies
Bis
Dziewczyny

Teledyski:
Młodzi - reż. Wojciech Smarzowski
Mentolowe papierosy - reż. Bartek Piotrowski
Dziewczyny - reż. Krzysztof Skonieczny

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka") oraz z roli managera  Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem".

Arek wyreżyserował m.in. musical "Jeździec burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" - Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G.W., Krzysztofa Vargi, autora większości tekstów na płycie. W warstwie literackiej zespół może również poszczycić się tekstami zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki", dziennikarza i muzyka - Marcina Świetlickiego.

Debiutancki album Dr Misio ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska 26 marca 2013. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Współautorem aranżacji utworów "Mentolowe papierosy" i "Pudelek" jest Mateusz Pospieszalski.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.