Eric Sardinas & Big Motor w Szczecinie

Newsy
Eric Sardinas & Big Motor w Szczecinie

23 listopada 2013 r. w szczecińskim Free Blues Clubie wystąpi Eric Sardinas & Big Motor.

Eric Sardinas to niezwykle żywiołowy, amerykański gitarzysta i wokalista urodzony w 1970 roku na Florydzie. Już jako sześciolatek grał na gitarze. Pomimo tego, że jest mańkutem, Sardinas gra jak praworęczny, w czym wielu krytyków upatruje źródło jego unikalnego stylu i niezwykłej techniki. Eric gra na zmodyfikowanej przez siebie gitarze rezofonicznej techniką slide. W latach 2001 i 2005 występował podczas tras koncertowych na jednej scenie ze Stevem Vaiem. Polska publiczność zna Sardinasa z występów na Rawie Blues Festiwalu, gdzie był główną gwiazdą.

Kontakt z muzyką gospel, R&B czy nagraniami wytwórni Motown skłonił go do poszukiwania przepełnionych emocjami brzmień takich tytanów bluesa z Delty Mississipi jak Charlie Patton, Son House, Robert Johnson, Skip James, Bukka White, Barbecue Bob, Blind Willie McTell czy Fred McDowell. Wykonawcy tacy jak Elmore James, Howlin’ Wolf, Muddy Waters, Otis Rush i Albert King wraz z gitarzystami z niespokojnych lat ‘60 i ‘70, zostali później zaliczeni do jego ulubionych muzyków.

Sardinas otrzymał entuzjastyczne recenzje za swoje albumy studyjne: Treat Me Right (1999), Devil's Train (2001) oraz (wydane w wytwórni Favored Nations sygnowanej nazwiskiem Steve'a Vai'a): Black Pearls (2003) i Eric Sardinas and Big Motor (2008).

Skład:
Eric Sardinas - Guitar/Lead Vocals
Levell Price - Bass/Vocals
Bryan Keeling - Drums

23.11.2013
Free Blues Club
Ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Start: 21:00
Drzwi: 19:00

Bilety:
99 zł (przedsprzedaż)
120 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.