Max Cavalera, Greg Puciato i Troy Sanders - wspólny projekt z kontraktem

Newsy
Max Cavalera, Greg Puciato i Troy Sanders - wspólny projekt z kontraktem

Nienazwany jeszcze projekt, w którego składzie znaleźli się muzycy Soulfly, The Dillinger Escape Plan, Mastodon i The Mars Volta podpisał kontrakt wydawniczy na debiutancki album.

Wspólny krążek Maxa Cavalery, frontmana The Dillinger Escape Plan Grega Puciato, basisty Mastodon Troya Sandersa oraz perkusisty Dave'a Elitcha mającego na koncie współpracę z The Mars Volta ukaże się w połowie przyszłego roku nakładem Nuclear Blast Records.

Materiał rejestrowany jest w Fortress Studio w Los Angeles pod okiem producenta Josha Wilbura (Lamb of God, Gojira).

"Wszystko układa się świetnie" - powiedział Cavalera w wywiadzie dla magazynu Terrorizer. "Nie mamy jeszcze nazwy dla naszego projektu, bo jej wybór to prawdziwy wrzód na dupie. Za to muzyka jest świetna, pracujemy nad tym projektem już dwa lata."

Początkowo Max Cavalera, zaproszony do wspólnego grania przez Grega Puciato, odmówił z powodu licznych obowiązków w Soulfly i Cavalera Conspiracy, jednak wokalista The Dillinger Escape Plan nie dawał za wygraną. Wreszcie udało mu się namówić Maxa i dalej potoczyło się z górki.

"Najpierw byliśmy tylko my, potem pojawił się Dave Elitch - świetny bębniarz" - mówi Cavalera. "Greg zna Troya, więc spytaliśmy go, czy nie chciałby dołączyć do nas na posadę basisty, i tym sposobem całkiem nieoczekiwanie, powstało coś w rodzaju supergrupy. Jamowaliśmy kilka razy, i nasza ostatnia próba zabrzmiała niesamowicie, ciężko i mocno. Ciężko opisać naszą muzykę, ale myślę, że najfajnieszą rzeczą jest, że w każdym utworze znajdą się partie wokalne całej naszej trójki."